FOTO Ban Jelačić preplivao Savu efektnim stilom

Sadržajna utakmica s mnogo prigoda za pogodak, efektni pogoci, dobre obrane domaćeg vratara i na kraju ipak zaslužena pobjeda domaćina. Vodeći pogodak je nakon prodora i ubačaja Antonia Vrbana efektno postigao Ivan Jurišić tako što je nisku loptu u petercu petom proslijedio u donji kut. Izjednačenje je postignuto u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je ubačaj s lijeve strane Marokanac Mouhcine Rhadi zakucao u nebranjenu mrežu.

Početkom drugog poluvremena Tihomir Feljan je paradama spašavao svoja vrata, a u 60. minuti Zvonimir Karlović je s 35m uputio projektil koji se zabio pod gredu vratara Igora Ištvanića za novo vodstvo Vukovinaca. Takve pogotke rijetko viđamo i nazivamo ih – eurogolovi! Na 3:1 povisio je Josip Miletić u 80. minuti iz slobodnog udarca, lopta je napravila nepravilan odskok i iznenadila vratara te završila u donjem kutu. Gosti iz Sop Hruščice smanjili su lijepim pogotkom Antonia Kuprešaka u 85. na 3:2, za eventualno izjednačenje nisu imali dovoljno vremena.

1.ŽNL skupina Istok – 25. kolo

NK Ban Jelačić – NK Sava (SH) 3:2 (1:1)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 50. Subota, 12.05.2018., 17 sati. Sudac: Ivan Pokas (Kloštar Ivanić). Pomoćnici: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad) i Hrvoje Tišljar (Križ). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Jurišić (12), 1:1 – Rhadi (45), 2:1 – Karlović (60), 3:1 – Miletić (80), 3:2 – Kuprešak (85).

BAN JELAČIĆ: Feljan, Jambrečina (od 46. Karlović), Hrkovac, Zovko, Horvat (cap.), Cvek, Zlodi, Nikić, Vrban (od 83. Šipušić), Miletić, Jurišić. Trener: Marin Rakuljić.

SAVA: Ištvanić, Kuprešak, Miličević, Brtan, Ivandić, Čabraja, Joveš, Rhadi (od 56. Dakić), Barberić, M. Filipović (od 71. Radić), A. Filipović (od 76. Dupan). Trener: Dino Žiška.