FOTO Vatrogasac pobjedom (vjerojatno) izborio ostanak

Vatrogasac je u 29. kolu očekivano pobijedio Bunu i vjerojatno osigurao ostanak u ovom društvu. U prvom poluvremenu ravnopravna igra se odvijala između dva šesnaesterca, domaći su imali dvije izgledne prilike koje je vratar Odrčić pravovremenim intervencijama neutralizirao. Sudac se držao kriterija ”ne potezati žute kartone”, tako da je čak i rušenje s leđa prolazilo nekažnjeno.

U drugom poluvremenu Vatrogasac je pojačao pritisak, redali su se napadi s bočnih strana, ali ubačaji su bili neprecizni za eventualnu realizaciju. Brzi napad u 65. minuti završen je padom Ivkića, dovoljno za kazneni udarac. Čumpek je sigurno pogodio za vodstvo, a samo dvije minute kasnije Novak je iskoristio neodlučnost u obrani gostiju i iz blizine pogodio donji kut za 2:0. To je bio znak da navijačka skupina Browing upriliči bakljadu. Neposredno pred kraj susreta Dumbović je postavio konačni rezultat.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 29. kolo

NK Vatrogasac – NK Buna 2:1 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 60. Nedjelja, 03.06.2018., 17:30 sati. Sudac: Nikola Šimunović (Odra) Pomoćnici: Davor Merkaš (Velika Gorica) i Ivica Malkoč (Lukavec). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec). Strijelci: 1:0 – Čumpek (65-11m), 2:0 – Novak (67), 2:1 – Dumbović (89).

VATROGASAC: Krvarić, Krstanović (od 60. Šošić), Čumpek, Čavar (od 80. Mirenić), Grilec, Ivkić (od 80. Habijanec), Muhić (od 80. Vuković), Kontić (cap.), Novak, Barišić, Dilberović (od 60. Kadoić). Trener: Nino Matković.

BUNA: Odrčić, Dumbović, Marjanović, Kuzmić, Šestak, F. Rak, Huđber (cap.), Lučan, Vujnović, Muža, Škojc. Trener: Miroslav Lukinić.