FOTO HNK Gorica dva puta vodila za neodlučen ishod

HNK Gorica je u prekidu prvenstva, zbog obveza hrvatske reprezentacije, iskoristila jučer prigodu da odigra ozbiljnu test utakmicu protiv Domžala, petoplasirane slovenske prvoligaške momčadi. Nekoliko standardnih igrača falilo je objema momčadima, ali to nije puno utjecalo na dobru igru u prvom poluvremenu. Domaćin je došao u vodstvo u 21. minuti kada je Dabro odličan ubačaj Čabraje udarcem s desetak metara pretvorio u pogodak. Gosti su poravnali u 37. minuti pogotkom Vuka, koji je centašut Sikošeka dočekao na prvoj stativi i zatresao mrežu. Neposredno pred odlazak na odmor novo vodstvo Gorice postigao je Arshakyan iz velike gužve.

U drugom poluvremenu brojne izmjene su ponešto razvodnile igru, gosti su bili nešto agilniji i izjednačili u 74. minuti pogotkom iz kaznenog udarca načinjenog na Nicholsonu, koji je udarac s 11m i izveo te ga sigurno realizirao.

Test utakmica

HNK Gorica – NK Domžale 2:2 (2:1)

Velika Gorica. Gradski stadion, glavni teren. Gledatelja 200. Petak, 07.09.2018., 14 sati. Sudac: Matija Šulentić. Pomoćnici: Danijel Rožić i Marko Kovač (svi Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Dabro (21), 1:1 – Vuk (32), 2:1 – Arshakyan (45), 2:2 – Nicholson (74-11m).

HNK GORICA: Branescu, Musa, Čagalj (cap.), K.Krizmanić, Čabraja, Maloča, Marina, Šroler, Dabro, Dvorneković, Arshakyan (još su igrali: Veriga, Moro, Matošević, Žutić, Zenko, Bakula, Yussif, Špičić. Trener: Sergej Jakirović.

NK DOMŽALE: Mulalić, Klemenčić, Hodžić, Ibraimi, Mujan, Sikošek, Žužek, Ibričić (cap.), Melnjak, Rom, Vuk (još su igrali: Tetičković, Belima, Morris, Urh, Šipek, Podlogar, Nicholson, Dobrovoljc, Urbančič, Femec). Trener: Simon Rožman.