FOTO VIDEO HNK Gorica pobijedila u Zaprešiću i zabilježila 5. uzastopnu pobjedu u gostima!

HNK Gorica je u 12. kolu HT Prve lige pobijedila Inter u Zaprešiću i tako zabilježila 5. uzastopnu pobjedu u gostima(!!) te i dalji drži visoko 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Trener Jakirović nije imao na dispoziciji najboljeg strijelca Zwolinskog (tri žuta kartona), ali je u prvu postavu vratio Čaglja i Dvornekovića, dvojicu od trojice koji su preležali ‘žuticu’, dok je trećeg Marinu uveo od početka drugog poluvremena umjesto ozlijeđenog Miye.

Momčad iz Zaprešića došla je u vodstvo nakon prodora i ubačaja Bosca, a Andrić je iz blizine poentirao. Kahlina je u 18. minuti sjajno obranio projektil Muhara iz prekida s 25 m, domaći su propustili do 30. minute još jednu zrelu prigodu za pogodak. Nakon toga Gorica je preuzela igru i u 32. minuti izjednačila tako što je Atiemwen ubacio na prvu vratnicu, a Dvorneković je loptu elegantno spustio u malu mrežicu. Prije isteka prvog dijela gosti dolaze u vodstvo prekrasnim pogotkom Atiemwena, koji s dvadesetak metara plasiranim udarcem pogađa rašlje nemoćnog vratara domaćih – 1:2.

Vrlo brzo u nastavku susreta u 49. minuti Čabraja nezadrživo prolazi lijevom stranom i vraća povratnu loptu za Atiemwena čiji udarac se odbija od bloka, a odbijanac Marina rutinirano s ruba kaznenog prostora šalje u mrežu za – 1:3! Inter je u završnici pokušavao ubačajima, i visokim i niskim, smanjiti prednost Gorice, ali obrana gostiju bila je sigurna i rezultat se nije promijenio. Igrači Gorice su svoju radost zbog pobjede podijelili sa svojim brojnim navijačima kojih je bilo jednako toliko kao i domaćih, ako ne i više.

HT Prva nogometna liga – 12. kolo

NK Inter-Zaprešić – HNK Gorica 1:3 (1:2)

Zaprešić. ŠRC Zaprešić. Gledatelja 400. Subota, 27.10.2018., 15 sati. Sudac: Ante Čuljak. Pomoćnici: Igor Krmar (oba Zagreb) i Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete). Delegat: Ivan Vukojević (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Andrić (10), 1:1 – Dvorneković (32), 1:2 – Atiemwen (43), 1:3 – Marina (49).

INTER-ZAPREŠIĆ: Matković, Muhar, Postonjski, Vukčević (od 63. Ćulum), Solomon, Andrić (cap.), Prenga, Šimunec, Bosec, Rak (od 63. Vuk), Valentić (od 79. Čeliković). Trener: Samir Toplak.

GORICA: Kahlina, Mohammed, Čagalj (cap.), Jovičić, Špičić, Maloča, Suk (od 63. Lovrić), Čabraja, Atiemwen, Miya (od 46. Marina), Dvorneković (od 81. Arshakyan). Trener: Sergej Jakirović.

Rezultati 12. kola (19./20.10.2018.): Inter-Zaprešić – HNK Gorica 1:3, Rudeš – Lokomotiva 0:4, Istra 1961 – Osijek 1:1, Hajduk – Rijeka (28.10), Slaven Belupo – Dinamo (28.10.).

Redoslijed: 1. Dinamo 27 (11 8 3 0 23:8), 2. Lokomotiva 25 (12 8 1 3 26:9), 3. Osijek 24 (12 7 3 2 25:11), 4. Gorica 22 (12 7 1 4 18:14), 5. Rijeka 17 (11 4 5 2 17:12), 6. Slaven Belupo 12 (11 2 6 3 15:17), 7. Hajduk 11 (11 2 5 4 13:18), 8. Inter-Zaprešić 10 (12 3 1 8 17:30), 9. Istra 1961 9 (12 2 3 7 15:27), 10. Rudeš 2 (12 0 2 10 7:30).