FOTO Gorica odličnom igrom srušila Cibonu

Košarkaši Gorice su odličnom igrom tijekom cijele utakmice pobijedili do jučer u prvenstvu neporaženu Cibonu i zabilježili svoju drugu prvenstvenu pobjedu. Gorica je dobila tri četvrtine, Cibona je imala samo jedno kratkotrajno vodstvo početkom druge četvrtine (25:28), sve ostalo diktirali su Goričani.

Već u prvoj četvrtini dalo se naslutiti da je Gorica vrlo raspoložena za igru (9:2, 19:11, 23:13), uslijedio je kratkotrajni zastoj krajem prve i početkom druge četvrtine i jedino vodstvo Cibone. Do poluvremena domaći su opet u prednosti (33:28, 43:35), a nakon odmora Gorica ima najviše vodstvo51:38! Momčad gostiju u najboljem periodu svoje igre serijom 15:2 poravnava na 53:53, izjednačila je i početkom posljednje četvrtine (64:64), ali nije došla u prigodu da prelomi utakmicu u svoju korist. Trener Josip Sesar je do kraja mudro vodio svoju momčad (73:64, 79:71, 81:74) do velike pobjede protiv ‘nesavladive’ Cibone. Borna Kapusta je bio najbolji igrač utakmice, Marko Baković odličan, kao i kompletna momčad.