FOTO Lonja podarila Vatrogascu 4 pogotka za Uskrs

Vatrogasac je razočarao svoje navijače slabom igrom i visokim porazom protiv vrlo dobre momčadi gostiju iz Lonjice. Tek ukupno treći poraz u prvenstvu je ipak neugodno iznenađenje, jer je uslijedio nakon pobjede u prošlom kolu u Dubravi Vrbovečkoj. Lonja se od početka postavila kao momčad koja diktira događanja na terenu, njena igra je imala i glavu i rep, akcije su bile tečne i domaći su bili u podređenoj ulozi.

20.04.2019. Kobilić – Prva županijska nogometna liga skupina Istok, 22. kolo: NK Vatrogasac – NK Lonja. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultatski je susret riješen već u prvom poluvremenu s tri pogotka u mreži Marića nakon brzih akcija. Prvo je u 15. minuti Postružin probio desnu stranu domaće obrane i kao na tanjuru poslužio Vidovića za 0:1. Dvije minute kasnije Hmelina pogađa lijevu vratnicu, a Ivoš odbijanac posprema u desni donji kut –0:2! Postružin je u 42.minuti opet isfintirao domaću obranu i zamalo bio neprecizan, lopta je fijuknula iznad grede. Pred odlazak na odmor Simonović postavlja nedostižnih 0:3.

Domaći su u drugom poluvremenu igrali nešto ozbiljnije i organiziranije, ali blijedu sliku nisu učinili ljepšom. Propustili su dvije-tri zrele prigode odnosno vratar Jerković je u kritičnim situacijama odlično reagirao. Konačan rezultat postavio je Hmelina koji je ubačaj Postružina iz prekida plasiranim udarcem preko vratara poslao pod gredu.

Prva ŽNL skupina Istok – 22. kolo

NK Vatrogasac – NK Lonja (Lonjica) 0:4 (0:3)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 80. Subota, 20.04.2019., 17 sati. Sudac: Tihomir Kocek (Paukovec). Pomoćnici: Ivica Jakopic i Bruno Geller (oba Sv.Ivan Zelina). Delegat: Petra Kirin (Sv.Ivan Zelina). Strijelci: 0:1 – Vidović (15), 0:2 – Ivoš (17), 0:3 – Simonović (45), 0:4 – Hmelina (75).

VATROGASAC: Marić, Čumpek, Ivkić, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 66. Fabečić), Matanović, Nedić (od 46. Kadoić), Klarić (od 78. Vuković), Grilec (od 46. Šošić), Krasnić (od 78. Šimek). Trener: Nino Matković.

LONJA: Jerković, Vidović, Pavlić (od 70. Delija), Salopek (od 82. Maksimović), Ivoš, Simonović (od 82. Horvatinović), Šumić, Bakran, Postružin, Forgač, Hmelina. Trener: Ivica Salopek.