FOTO Kurilovec petardom u poluzavršnicu Kupa

23.04.2019. Velika Gorica – ŠRC Udarnik. Kup Nogometnog saveza Velika Gorica, 3. kolo: NK Kurilovec – NK Klas (Mičevec). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeligaš je brzopotezno u uvodnoj fazi utakmice s dva pogotka naglasio tko će biti konačni pobjednik. Prvi zgoditak u 3. minuti uslijedio je nakon brze akcije i oštrog udarca, Kelava je odbijanac smjestio u donji kut za vodstvo. Drugom pogotku prethodila je duga lopta s desna na lijevo, Desputov ubačaj je s 10-tak metara Banović pospremio u bliži kut za 2:0. Gosti iz Mičevca su iza toga smirili igru, nisu se utrkivali sa bržim igračima domaće momčadi i lakše su odolijevali napadima suparnika.

Klas je smanjio vodstvo preko Bubala u 55. minuti iz kaznenog udarca načinjenog na Hanachiu. Uslijedile su tri istovremene izmjene kod domaćina i u 58. minuti Banović je svojim drugim pogotkom na asistenciju Spudića podigao na 3:1. Sedlaček se upisao u listu strijelaca u 75. minuti pogotkom iz kaznenog udarca dosuđenog zbog rušenja Roginića. Tri minute kasnije Roginić je iskoristio pogrešku suparničke obrane, ‘iskopao’ je loptu i pogodio mrežu. Posljednjih petnaestak minuta domaći su igrali s 10 igrača, jer je zbog ozljede teren napustio Banović (domaćin je već bio napravio 5 dozvoljenih izmjena).

Kup Nogometnog saveza Velika Gorica – 3. kolo

NK Kurilovec – NK Klas (Mičevec) 5:1 (2:0)

Velika Gorica. Igralište: SRC Udarnik. Gledatelja 100. Utorak, 23.04.2019., 17 sati. Sudac: Nikola Meić (Gornje Podotočje). Pomoćnici: Petar Jerbić (Velika Mlaka) i Danijel Rožić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Kelava (3), 2:0 – Banović (21), 2:1 – Bubalo (55-11m), 3:1 – Banović (58), 4:1 – Sedlaček (75-11m), 5:1 – Roginić (78).

KURILOVEC: Jelavić, Mandura, Čurek (od 65. Bartolić), Perić, Kelava (od 55. Roginić), Povoljnjak (od 55. Slunjski), Sedlaček, Velić (od 55. Spudić), Desput (od 60. Halilić), Krsnik, Banović. Trener: Perica Vidak.

KLAS: Pogledić (od 29. Matić), Butković, Kundih, Pandža, Sviličić, Fišer (od 62. Bilač), Bedeković, Hanachi, Bubalo, Marković, Dilberović. Trener: Damir Dittrich.