FOTO Lukavec pobjedom u derbiju kola učvrstio vodstvo

04.05.2019. Lukavec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 24. kolo: NK Lukavec – NK Stupnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lider prvenstva je u derbiju kola zabilježio važnu pobjedu i učvrstio vodeću poziciju obzirom da je drugoplasirani Dinamo (Jakovlje) izgubio (0:1) u Kerestincu od TOP-a. Domaća momčad je u uvodnoj fazi s dva pogotka odredila tijek utakmice, koja je u drugom poluvremenu imala zanimljiv odnosno neobičan rasplet.

Gosti su u 2. minuti opasno zaprijetili, a u 4. minuti domaći su došli u vodstvo. Iz prvog ozbiljnog napada Britvec je iznudio i izveo korner, a u nastaloj gužvi L. Borković je zahvatio loptu i pogodio suprotnu malu mrežicu. Britvec je zaslužan i za drugi pogodak, jer je u prodoru srušen za kazneni udarac, koji je Skorin pretvorio u vodstvo 2:0. Gosti su pojačali napade i u 15. minuti nakon izrađene akcije Perić je smanjio na 2:1, a u 27. minuti Čulo nije iskoristio zicer za izjednačenje.

Stupnik je u 60. minuti ostao s igračem manje, isključen je Gavrić zbog rušenja Skorina kada je ovaj imao otvoren put prema vratima gostiju. Samo tri minute kasnije Perić je spriječio pogodak rukom za drugi kazneni udarac i drugo isključenje. Skorin je bio siguran realizator za 3:1 i utakmica se nakon toga umirila. Lukavec nije puno pokušavao iskoristiti brojčanu prednost za povećanje prednosti, a gosti su samo sporadično prelazili na polovicu domaćina.

Lukavec na 1. mjestu ima 55 bodova (24 17 4 3 48:20 55), a Dinamo (J) je s 51 bodom na 2. mjestu (24 15 6 3 58:21 51).

Jedinstvena županijska nogometna liga – 24. kolo

NK Lukavec – NK Stupnik 3:1 (2:1)

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja 130. Subota, 04.05.2019., 17 sati. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Tin Debogović (Bijela Gorica) i Patrik Krmar (Zagreb). Delegat: Franjo Marković (Dubrava Vrbovečka). Strijelci: 1:0 – L. Borković (4), 2:0 – Skorin (7-11m), 2:1 – Perić (15), 3:1 – Skorin (64-11m).

LUKAVEC: Luter (od 86. Z. Peršin), V. Borković, Maslač, Britvec, Mihanović, D. Peršin (od 70. Gusak), L. Borković (cap.), Skorin, Tuka, Augustić (od 83. Habuš), Krpečanec (od 80. Hajduk). Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

STUPNIK: Klenović, M. Meglajec, Čulo, Marijan (od 83. Nemanić), Perić, Gavrić, Šporčić (cap.), Šepac, Perković, Anić, Adžemović. Trener: Vladimir Tuweg.

Crveni kartoni: Petar Gavrić (60) i Filip Perić (63).