FOTO Slavlje Vatrogasca u sudačkoj nadoknadi

05.05.2019. Kobilić. Prva županijska nogometna liga – 24. kolo: NK Vatrogasac – NK Brcko (Božjakovina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je teško izborio pobjedu, iako je u prvom poluvremenu bio bolji, ali nije uspio realizirati premoć na terenu i propustio je nekoliko zrelih prigoda. Nakon odmora situacija se promijenila, gosti su se oslobodili pritiska i u posljednjih dvadesetak minuta momčad domaćina je imala puno sreće da nije otklizala u minus.

U junaka susreta prometnuo se vratar Caput koji je pravovremenim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Sjajno je u 87. minuti dvostrukom obranom riješio klasičnu situaciju ‘jedan na jedan’ kada je dvaput skinuo zicer Gredelju iz neposredne blizine. Obrana Brcka je na izdisaju utakmice reagirala naivno odnosno prekomotno i dozvolila da je Matanović izigra i uđe u kazneni prostor te pogodi donji kut za veliko slavlje svoje ekipe.

Prva ŽNL skupina Istok – 24. kolo

NK Vatrogasac – NK Brcko (Božjakovina) 1:0 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 50. Nedjelja, 05.05.2019., 17 sati. Sudac: Ivan Pokas (Kloštar Ivanić). Pomoćnici: Marin Medved (Ivanić Grad) i Hrvoje Tišljar (Križ). Delegat: Marijan Baršun (Rugvica). Strijelac: 1:0 – Matanović (90+3).

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Muhić, Kontić (cap.), Matanović, Kovačić (od 62. Čavar), Šimek, Klarić, Krasnić (od 85. Nedić), Šošić, Grilec (od 70. Novak). Trener: Nino Matković.

BRCKO: Solarić, Mušanović (od 62. Krapec), Bagarić, Barišić, Dominić, Cindrić, Skorin, Gredelj, Svaguša, B. Grgošić, Žutak. Trener: Tomislav Grgošić.