FOTO Mirjana Medić (ŠK Polet) seniorska prvakinja Hrvatske

Na jučer završenom pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u šahu za žene titulu državne prvakinje osvojila je Mirjana Medić, članica Šahovskog kluba Polet iz Buševca. Seniorsko prvenstvo odigrano je po švicarskom sustavu 9 kola, a natjecale su se 21 šahistkinje. Velemajstorica Medić bila je u vodstvu prije posljednjeg 9. kola sa 6 bodova, odnosno pola boda više od kvarteta perspektivnih mladih igračica.

14.05.2019. Zagreb. Mirjana Medić seniorska prvakinja Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet. Slijeva: Anamarija Radiković (2.mjesto), Mirjana Medić (1.mjesto) i Patricija Vujnović (3.mjesto).

Rasplet je bio pomalo dramatičan odnosno neizvjestan, jer je Mirjana remizirala sa Neomi Grgić, Anamarija Radiković (16 godina, Novo Virje)) iznenađujuće je pobijedila Tihanu Iveković, dok je Patricija Vujnović (Rijeka) očekivano pobijedila Noemi Bedić. Znači, Medić, Radiković i Vujnović imale su na kraju 6.5 bodova. Dodatni kriterij razvrstao je igračice kako slijedi: 1. Medić, 2. Radiković, 3. Vujnović (sve 6.5 bodova), 4. Noemi Špiranec 6.0, 5. Tihana Iveković 5.5, 6. Ena Cvitan 5.5, 7. Neomi Grgić 5.0, 8. Nikolina Golub 5.0, 9. Noemi Bedić 4.5,…

Iz ŠK Polet na prvenstvu su igrale mlade sestre Mira (3.5 boda) i Marta (2.5 boda) Trgovac, kojima je seniorski turnir bio odlična priprema za predstojeće pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo Hrvatske.