FOTO Lukavec zabilježio 22. pobjedu i plasirao se u 4. ligu

09.06.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 30. kolo: NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec je na ‘neutralnom’ terenu u Mičevcu očekivano zabilježio pobjedu protiv Rugvice Save 1976 i uzeo ono što mu je pripadalo cijelo prvenstvo – titulu prvaka Jedinstvene županijske nogometne lige i plasman u 4. ligu.

Utakmica u kojoj je Lukavčanima bio i bod dovoljan za veliko slavlje i feštu, nije bilo ‘prošetavanja’ i laganih lopti, jer suparnik je bio iznimno motiviran iako mu eventualni bod(ovi) nije donosio ništa. Susret je za Lukavec krenuo u pobjedničkom smjeru već u 9. minuti sretnim pogotkom iz prekida. Skorin je s desne strane, s preko 35 metara, uputio loptu u visokom luku prema vratima gostiju i ona je na opće iznenađenje završila u mreži. Velike prigode do odmora nisu iskoristili Gusak i D. Peršin.

Nakon odmora gosti su u 47. minuti propustili prigodu za izjednačenje kada ubačaj Jurina na drugoj vratnici na petercu nije dobro prihvatio Pukljak i pogodio je mrežu s vanjske strane. U 65. minuti Gusak nije s 10-ak metara realizirao izrađenu akciju, a u 70. minuti pala je odluka o pobjedniku. Odlični Skorin ‘izvozao’ je na desnoj strani šesnaesterca suparničku obranu i ubacio za Britveca koji u padu zabija ispod vratara Marića za 2:0! Gosti su do kraja pokušavali poentirati i to im je uspjelo u 85. minuti kada je Pukljak sigurno realizirao kazneni udarac.

Sudac Vuković nije imao lak zadatak, jer su igrači i jedne i druge momčadi od prve minute komentirali i prosvjedovali na skoro svaku njegovu odluku. Dobro se snašao i utakmicu držao pod kontrolom. U 75. minuti udaljio je s klupe predstavnika gostujuće momčadi.

Slavlje Lukavčana i njihovih navijača bilo je veliko, euforija je bila razumljiva, pogotovo ako se prisjetimo da je u prošlom prvenstvu Lukavec ispustio prvenstvo u kojem je većinom bio u vodstvu. Sada su svoju dvogodišnju dominaciju u JŽNL-i okrunili titulom prvaka i plasmanom u viši rang. Lukavec je osvojio 1. mjesto s 22 pobjede, 4 neodlučena rezultata i 4 poraza te gol-razlikom 62:25 (30 22 4 4 62:25 70)!!

Pehar i medalje igračima Lukavca uručio je Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica.

NK Lukavec – NK Rugvica Sava 1976 2:1 (1:0)

Mičevec. Igralište: ŠRC Mičevec. Gledatelja 200. Nedjelja, 09.06.2019., 17:30 sati. Sudac: Marko Vuković (Zelina). Pomoćnici: Ivica Jakopic (Sv. Ivan Zelina) i Bruno Geller (Zagreb). Delegat: Dejan Budić (Vrbovec). Strijelac: 1:0 – Skorin (9), 2:0 – Britvec (70), 2:1 – Pukljak (85-11m).

LUKAVEC: Luter, Huzjak, Grdenić (cap.) (od 83. Hajduk), Maslač, Britvec, Mihanović, D. Peršin (od 55. L. Borković), Skorin (od 90. Žinić), Tuka, Gusak, Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

RUGVICA SAVA 1976: Marić, Žgalin, Kuprešak, Jurišić, Žiška, Jurin, Klarić (od 53. Bandić), Noršić, Barberić, Kušeković, Pukljak. Trener: Ante Klarić.