FOTO Petra Rakovac svjetska prvakinja u Pragu

Prag, 19.-24.08.2019. Otvoreno 7. Svjetsko prvenstvo u mažoret sportu. Foto: Arhiva IFMS

Otvoreno 7. Svjetsko prvenstvo u mažoret sportu održano je u organizaciji International Federation Majorettes Sport (IFMS) u  Pragu (Sportska dvorana Kralovka, 19.-24. kolovoza 2019.) na kojem su sudjelovale mažoretkinje iz Češke, Slovačke, Poljske, Rusije, Bugarske, Kirgistana i Hrvatske. Na prvenstvu je izvedeno sveukupno 670 koreografija. Prvi dan prvenstva bio je rezerviran za 1. Svjetski kup mažoret sporta. Predsjednik IFMS-a je ing. Josef Doležael, a potpredsjednica je Marta Pavelkova.

Hrvatska je imala samo jednu predstavnicu na svjetskom natjecanju u glavnom gradu Češke, bila je to Petra Rakovac, koja se natjecala kao članica Plesne udruge Ritmokracija iz Brdovca iz Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT). Petra je u kategoriji ‘Mace Senior solo‘ osvojila titulu svjetske prvakinje i zlatnu medalju s velikom prednošću ispred najozbiljnijih suparnica iz Slovačke odnosno Poljske.

Rođena Porečanka je tako na najljepši način potvrdila svoju zlatnu medalju u istoj kategoriji osvojenu na ovogodišnjem 14. Europskom prvenstvu održanom u Crikvenici (12.-17. lipnja 2019.). Ona je na Europskom prvenstvu osvojila još dvije medalje: srebrnu u kategoriji ‘2 Baton Senior solo’ i brončanu u kategoriji ‘Flag Senior solo’. Bila je u ove dvije kategorije na startnim listama i u Pragu, ali je to morala otkazati zbog zdravstvenih poteškoća.

IFMS Otvoreno 7. Svjetsko prvenstvo u mažoret sportu u Pragu

Rezultati   Mace Senior Solo: 1. Petra Rakovac (Plesna udruga Ritmokracija, Brdovec) 78.800, 2. Katarina Vozarova (Slovačka) 77.100, 3. Oliwia Olczyk (Poljska) 76.250, 4. Zuzzana Florczak (Poljska) 75.550, 5. Lenka Vavrikova (Češka) 74.250, 6. Adriana Mišakova (Slovačka) 73.650, 7. Weronika Wydrzynska (Poljska) 73.150, 8. Ema Miklovičova (Slovačka) 72.100, 9. Martyna Lankiewicz (Poljska) 70.550.