Treći poraz Posavca i prva pobjeda Dubrave

18.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga, 5. kolo: NK Posavec – NK Dubrava. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred današnju utakmicu Posavec je imao veliki problem, jer mu je nedostajalo skoro pola startne momčadi zbog obveza na radnom mjestu. Ipak, domaći sastav je došao u vodstvo već u uvodnoj fazi utakmice kada je Denis Kučan iz gužve poslao loptu pod gredu. Izvedeno je još nekoliko obećavajućih akcija bez završne realizacije, a onda su gosti iz Dubrave Vrbovečke uspostavili ravnotežu i prijetili izjednačenjem. Stoper Krivan je iz slobodnjaka sa 30-tak metara u 36. minuti uhvatio vratara Turkovića na krivoj nozi i lopta je završila u donjem kutu za 1:1.

Nakon odmora momčad gostiju bila je bolja i u 63. minuti Crha je izvrtio domaću obranu i plasirao loptu u malu mrežicu za 1:2. Na suprotnoj strani udarci Krivaneka i Horvata zamalo su promašili okvir vrata. U 76. minuti Suša je iskoristio neopreznost domaće obrane i iz blizine pogodio za 1:3! U završnici je Babić efektno prebacio vlastitog vratara i pogodio mrežu za 2:3! Završni napadi domaćih nisu urodili plodom i gosti su radovali prvoj prvenstvenoj pobjedi.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 05. kolo

NK Posavec – NK Dubrava 2:3 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 50. Srijeda, 18.09.2019., 17 sati. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Josip Očić (Bunjani) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – De. Kučan (5), 1:1 – Krivan(36), 1:2 – Crha (63), 1:3 – Suša (76), 2:3 – Babić (85-ag).

POSAVEC: Turković (od 46. M. Kučan), Lacković, Župetić, A. Breščaković (cap.), S. Budinski, Bencek, De.Kučan (od 78. Andrišević), Smolko (od 68. Ivančić), Vranek (od 80. Andrišević), Radman, Ščrbak (od 50. Horvat). Trener: Mario Črljenec.

DUBRAVA: Jantoljak, Krivan, Grbavac, Babić, Fulir, Crha, Suša, Koren, Grgić, Mesarić (od 82. Gajšek), Ronjak. Trener: Zdenko Dimović.