Prvi poraz Turopoljca na domaćem terenu

22.09.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 06. kolo: NK Turopoljac – NK Rakov Potok. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je nes(p)retno izgubio prvu utakmicu u ovom prvenstvu na svom terenu od Rakovog Potoka, suparnika koji je cijeli susret odigrao vrlo disciplinirano u fazi obrane. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, domaći su većinu napada izvodili preko Šestoka, a gosti preko bokova. Prvu veliku prigodu imao je Karlović u 8. minuti, ali njegov udarac iz blizine I. Zagorac je u padu odbio u korner. Na suprotnoj strani vrlo dobar pokušaj Mateka u 17. minuti za paradu vratara, a Šestok nije uspio poentirati u 26. minuti kada je solo akcijom izbio pred vratara N. Jaklenca koji je lako spriječio pokušaj loba.

Drugo poluvrijeme je bilo u znaku momčadi domaćina koja nije dominaciju okrunila pogotkom. ”Rakovi” su se znalački branili sve do posljednje minute odnosno sudačke nadoknade, kada su realizirali dva brza protunapada pogocima Goluba i Kufrina za velika tri boda.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 06. kolo

NK Turopoljac – NK Rakov Potok 0:2 (0:0)

Kuče. Igralište: SRC Kuče. Gledatelja 70. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba Križ). Delegat: Tomislav Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Golub (90), 0:2 – Kufrin (90+2).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Kapović, Balenović (od 46. Čaić), Šestok, Matek, Đuksi (od 69. Cavrić), Filep (od 62. Đuračić), Begić, Bušić, Lučić (cap.), Fabijančić. Trener: Vlado Horvat.

RAKOV POTOK: N. Jaklenec, Kufrin, Golub, Golojuh, L. Mavrunac, Makarun (od 85. Fabek), Šolčić, Karlović, I. Jaklenac, M. Mravunac, Balen. Trener: Branko Mlinar.