Kurilovec se podigao, Polet poletio do vrha

Vikend 21. i 22. rujna 2019. bio je uspješan prvenstveno za trećeligaša Kurilovec, četvrtoligaša Dinamo iz Odranskog Obreža, petoligaša Polet iz Buševca i šestoligaša Mraclin. Kurilovec se drugom pobjedom zaredom podigao do pete pozicije a drugi Maksimir ima samo četiri boda više. U pobjedi nad Mladosti iz Petrinje zabili su Kelava (7. minuta iz 11 metara), Sedlaček (36), Čurek (59) i Sudar (86). U rangu niže, dinamovci iz Obreža srušili su negdašnjeg prvaka države Zagreb golom Tomislava Janječića u 90. minuti iz kaznenog udarca. Momčad iskusnog trenera Stjepana Bašića dijeli s Karlovcem 1919 prvo mjesto uz nešto slabiji gol razliku. Susjedna Odra dobila je 3-1 Savu iz Strmca Samoborskog a tri komada za šesto mjesto sprašio je Filip Luter. Lukavec je izgubio s dva razlike u Zaboku i samo s dva boda je posljednji. Golom Igora Hajduka u Bedekovčini i pobjedom 1-0 nad Tondachom, Gradiće se podiglo do solidne desete pozicije od 16 četvrtoligaša.

U petom rangu Polet je u Buševcu 3-0 pobijedio Rugvicu Savu 1976 i prvi je s 15 boda, dva prednosti, a slijedi teško gostovanje u Ivaniću. Poletu je pomogla i preporođena Lomnica koja je doma s 2-0 uništila TOP. Turopoljac je također doma torpediran od Rakovog Potoka s dva torpeda u 90. minuti!! Šest bodova od mogućih 18 premali je učinak za momčad koja je prije prvenstva pretendirala na sam vrh poretka. Klas nikako da sazrije a novi poraz u Mičevcu od Dinama Jakovlje samo je nastavak niza.

Među šestoligašima došlo je do smjene na vrhu poretka. Jelačić iz Vukovine uspio je u Kobiliću osvojiti tek bod (2-2 nakon vodstva Vatrogasca 2-0) a kako je Mraclin dobio Posavca 2-0, zasjeo je s dva boda fore sam na tron. Vrijedi još spomenuti poraz Hidrela doma od Zvekovca, Bune od Meštrice a Mladost iz Obrezine je slavila u Ostrni.