Polet slavio na derbiju u Kerestincu

Detaljnije o nekim utakmicama nogometnih klubova iz Turopolja odigranih proteklog vikenda, City portal je već objavio izvještaje. Od ostalih, najprije se mora izdvojiti derbi jeseni Jedinstvene županijske lige u Kerestincu između drugoplasiranog TOP-a i vodećeg Poleta iz Buševca. Turopoljska momčad je slavila 2-1 a oba pogotka za lidera zabio je, zna se, Ivan Zagorec. Prvog u 24. minuti iz kaznenog udarca za vodstvo a drugog kod rezultata 1-1 u 67. minuti iz igre. Staro pravilo, kad “Zagi” igra dobro, onda zabija a Polet upisuje tri boda. U istoj ligi konačno je pobijedio i Turopoljac a žrtva na Knejama u Kučima bila je Sloga iz Križa koja je fasovala tri komada. Noć s nedjelje na ponedjeljak trener Vlado Horvat sigurno je imao ugodnije snove no minulog tjedna. Nažalost, ima i poraznih nogometnih rezultata širom turopoljske ravnice. Gradići su izgubili doma minimalnim rezultatom od Karlovca 1919 a utješno je što se radi o lideru prvenstva. Rezultatom 0-1 pokleknuo je i Dinamo u Odranskom Obrežu od Tondacha iz Bedekovčine a to se baš i nije očekivalo. Pognutih glava igrališta su napustili i igrači Lomnice u Rakovom Potoku kao i Klasa u Rakovcu. Od županijskih prvoligaša Buna je izgubila u Obrezini i ostala samo stepenicu iznad posljednjeg Kloštra a dobro se nije proveo ni Posavec kod Bana Jelačića u Banovom, kao ni Vatrogasac u Zvekovcu.

29.09.2019. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga – 07.kolo: NK Meštrica – NK Vatrogasac (Kobilić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je gubila doma od Dubrave Vrbovečke 0-1 a onda je uslijedio preokret iz dva kaznena udarca u 87. i 89. minuti igre. Mato Paviša

REZULTATI UTAKMICA VIKEND 12. I 13. LISTOPADA 2019:

3. HNL središte, 8. kolo
Subota, 12. listopada:
Kurilovec – Vrapče 1-1 (za Kurilovec Slunjski u 65. minuti)

4. HNL središte, 9. kolo
Lukavec – Odra 1-1 (Gusak 36./Luter 75. pred 300 gledatelja)
Dinamo – Tondach 0-1
Nedjelja, 13. listopada:
Gradići – Karlovac 1919 0-1

JŽNL, 9. kolo
Subota, 12. rujna:
Rakov Potok – Lomnica 2-0
TOP – Polet Buševec 1-2 (za Polet Zagorec u 24. iz 11 metara i u 67. iz igre)
Rakovec – Klas 2-1 (za Klas Fišer u 80. minuti iz 11 metara)
Turopoljac – Sloga Križ 3-0 (Sesar 30., Lučić 34. i Filep 76.)

1. ŽNL ISTOK, 9. kolo
Jelačić – Mraclin 2-0 (Rus 2., Smok 19. minuta)
Ban Jelačić – Posavec 3-0
Meštrica – Dubrava 2-1 (za Meštricu Skorin u 87. i 89. minuti oba iz 11 metara)
Zvekovac – Vatrogasac 3-1 (za Vatrogasac Kobilić Krasnić u 60. minuti iz 11 metara)
Mladost – Buna 1-0 (Zrnčić 79.)
Dinamo Hidrel – Kloštar 4-2 (za Hidrel Blažević 15., Fabrizio Hrkovac 32., Jakovljević 67. i Furić 90. minuta)