FOTO Turopoljac do pobjede pogotkom u posljednjoj minuti

24.11.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 15. kolo: NK Turopoljac – NK Rugvica Sava 1976. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac i  Rugvica Sava 1976 u posljednjem kolu jesenske polusezone odigrali su sa prorijeđenim sastavima, tako da su, primjerice, na stoperskim pozicijama igrali igrači veznog reda (Šestok) odnosno napadači (Fišter). U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji, kombinatorna igra kratkih pasova držala je goste ”prikovane” na njihovoj polovici.

Momčad iz Rugvice sretno je sačuvala u prvom poluvremenu mrežu netaknutom, jer je Filepova lopta iz prekida s 20-tak metara zamalo prohujala pored rašlji, a Čaićev pokušaj očešao je vratnicu. Vratar Marić imao je dosta posla, dva puta je imao ‘izlet u prazno’, srećom po njega to Kučani nisu iskoristili. U posljednjoj minuti prije odlaska na odmor malo sreće i za domaće kada je Filipovićev projektil s lijeve strane promašio bliže rašlje.

Nakon odmora slično se, po receptu iz prvog dijela, odigravalo sve do kraja utakmice, a onda je u posljednjoj minuti Petar Milatović lobom prebacio Marića i efektno poentirao za pobjedonosni završetak jeseni. Turopoljac će s 19 bodova (15 6 1 8 28:35 19) prezimiti u sredini prvenstvene ljestvice.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 15. kolo

NK Turopoljac – NK Rugvica Sava 1976 1:0 (0:0)

Kuče. Igralište ŠRC Kuče. Gledatelja 70. Nedjelja, 24.11.2019., 14 sati. Sudac: Nikola Šimunović. Pomoćnici: Josip Vitez i Ivan Mihalj (svi iz Velike Gorice). Strijelac: 1:0 – Milatović (90).

TUROPOLJAC: I.Zagorac, Cavrić (od 82. Šutalo), Balenović, Šestok, Đuksi, Milatović, Filep, Čaić, Đuračić (od 71. Lazar),  Lučić (cap.), Sesar. Trener: Vlado Horvat.

RUGVICA SAVA 1976: Marić, Žgalin, Janeš, Fišter, Mizan, Posarić, Noršić, Perković, Pukljak (cap.), Filipović (od 76. Barberić), Hašimović. Trener: -.