FOTO Odbojkašice Gorice u turbulentnoj utakmici minimalno izgubile

01.12.2019. Velika Gorica. 1.B liga odbojkašica skupina Sjever – 08. kolo: HOK Gorica – HAOK Mladost III. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dva sata odbojke između HOK Gorica i HAOK Mladost III, nekoliko obrata, puno dugih i efektnih poena, na kraju minimalna pobjeda i dva boda za ekipu iz Zagreba. Goričankama za utjehu ostaje jedan bod, ali i dojam da su poslije izgubljena dva prva seta bile posve blizu totalnog preokreta. Uostalom, statistika pokazuje da je poražena ekipa osvojila više poena od pobjedničke (100:95)!

Ekipa domaćih nes(p)retno je izgubila prvi set i bez većeg otpora drugi, ali je punom mjerom uzvratila u slijedeća dva i izjednačila rezultat. Gorica je bolje otvorila peti set (5:2, 7:4), na 8:5 ekipe su promijenile stranu. Kod odigravanja 14. poena došlo je do vrlo dvojbene situacije koja je presuđena u korist Mladosti III za 8:6, a ne 9:5 za domaće. Uslijedila su izjednačenja 8:8, 10:10 i 11:11 te vodstvo gošći 12:14 i dvije meč lopte. Prvu loptu Gorica je obranila, drugu nije i utakmica je izgubljena.

Gorica je s 14 bodova (8 4 4 17:14 14) na 5. mjestu, a Mladost III s 12 bodova (8 4 4 16:15) zauzima 6. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.