FOTO Mladost u dvije minute pogasila Vatrogasac

23.02.2020. Obrezina. Kup Grada Velike Gorice – 01. kolo: NK Mladost – NK Vatrogasac (Kobilić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Proljetna nogometna sezona u okviru Nogometnog saveza Velika Gorica otvorena je utakmicama 01. kola Kupa Grada Velike Gorice. Mladost je u Obrezini zabilježila pobjedu protiv Vatrogasca s dva brzopotezna pogotka u početnoj fazi susreta.

Prvi pogotak je uslijedio nakon ubačaja s desne strane, Periša je u trku primio loptu, pretrčao je jednog suparnika i lijevom nogom prizemnim udarcem pogodio bliži kut za 1:0. Parada vratara Caputa bila je uzaludna. Samo dvije minute kasnije na lijevoj strani Smajić je ubacio loptu u kazneni prostor momčadi iz Kobilića, nesporazum između vratara i braniča iskoristio je Periša i pospremio loptu u prazna vrata za 2:0!

Dinamičan početak obećavao je još poneki zgoditak, ali golova nije bilo usprkos nekoliko vrlo zrelih prigoda. Vratar domaćih Bedjić je u 53. minuti odlično intervenirao odbivši loptu iz blizine za udarac iz kuta. Jednako tako dobro reagirao je u 66. minuti kada je loptu ispod grede izbacio u korner.

Ukupno gledajući, utakmica je za početak sezone bila dobra, natjecateljski tvrda, pobjeda domaćih je zaslužena, gosti su drugom poluvremenu bili bolji, ali neučinkoviti. Mladost je u idućem kolu gost Turopoljca (Kuče).

Kup Grada Velike Gorice 2020. – 01. kolo

NK MLADOST – NK VATROGASAC (Kobilić) 2:0 (2:0)

Obrezina. ŠRC Mladost. Gledatelja 100. Nedjelja, 23.02.2020., 15 sati. Sudac: Zvonimir Landeka (Velika Gorica). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Hrvoje Moslavac (Velika Gorica). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelac: 1:0 – Periša (11), 2:0 – Periša (13).

MLADOST: Bedjić, Martinić (cap.), Jelić, F. Perić, J. Tadić (od 46. Šimić), Smajić, Crepulja, Periša (od 59. Sejfović), Zrnčić, Pejak (od 65. S. Tadić), Šorša (od 46. M. Tadić). Trener-igrač: Josip Tadić.

VATROGASAC: Caput, Vuksan, Debijađi (od 72. Čavar), Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 25. A. Perić), Barišić, Matanović, Paradžik, Grilec (od 73. Šegota), Matković (od 46. Vodelšek). Trener: Goran Smolčić.