FOTO Košarkaši Gorice u derbi susretu srušili Zadar

06.03.2020. Velika Gorica. HT Premijer liga – 21. kolo: KK Gorica – KK Zadar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice su na početku derbi utakmice čestitali prigodnim poklonima igračima Zadra i stručnom stožeru nedavno osvajanje Kupa Krešimira Ćosića, a onda su počastili sebe i publiku odličnom igrom i pobjedom.

Lider prvenstva diktirao je igru u prvoj četvrtini i imao stalno vodstvo (5:10, 15:25), ali je Gorica zaustavila goste serijom 7:0 i zahvaljujući sjajnom Ivanu Majcuniću, koji je s tri uzastopne trice ”presjekao” goste, nakon 25:32 domaćin novom serijom 8:0 prelazi u vodstvo 33:32 sredinom druge dionice! Na poluvrijeme momčadi odlaze s prednošću Gorice 46:40.

Domaći su nakon odmora visokim ritmom držali Zadar u defanzivi, prisilili goste na seriju promašaja i imali komotno vodstvo (58:50, 63:55, 67:57). Zaključnu dionicu karakteriziraju brojni promašaji na obje strane, ali danas odlični Borna Kapusta uspio je iskontrolirati završnicu za veliku pobjedu. Istina, Zadar je imao zadnji napad i 7 sekundi za eventualnu pobjedu, ali lopta je samo pogodila obruč. Kod Zadra najbolji i igrač utakmice bio je Stefan Fundić s 26 poena (12/16 za dva poena), totalno je podbacio Bryon Allen (1/7 za dva, 1/7 za tri).