Mraclin izborio Jedinstvenu županijsku ligu

[]

Kavalifikacije za popunu Jedinstvene županijske nogometne lige

Kvalifikacijska utakmica drugoplasiranih momčadi 1. ŽNL (istok – zapad) Mraclina i Pušće za popunu Jedinstvene županijske lige odigrana je na neutralnom terenu u Rakitju. Obje momčadi imale su lijepo posjećenu potporu van terena. Svakako treba naglasiti da je mraclinska navijačka skupina GPP napravila prekrasan dekor na igralištu u Rakitju. Uz mnogobrojne drukere klubu iz mraclinske Grabe potporu ju došao dati i dogradonačelnik Velike Gorice Ervin Kolarec.

Uvodno se igralo vrlo oprezno na obje strane. Prvo veliko uzbuđenje uslijedilo je u 27. minuti, igranje rukom u kaznenom prostoru stopera Hercigonje iz Pušće, sudac Ilčić pokazao je na bijelu točku. Mraclinskom napadaču Augustiću vratar Jelačić branio je udarac, da bi potom odbijanac od golmana spomenuti igrač poslao u vratnicu. Velika prilika Vidovića glavom iz 38. minute završava u rukama golmana Pušće. Već u 40. minuti zicer sa kojih 7-8 metara Milatovića završio je tik uz vratnicu. Bolju igru u tom razdoblju Mraclin kapitalizira u završnici prve dionice, gužva pred vratima nakon prekida, u petercu je priseban Vidović koji zakucava loptu u mrežu.
Gotovo uvodnih dvadesetak minuta drugog dijela inicijativu ima Pušća. Valja spomenuti njihovu priliku Puleka iz 56. minute, koju vrhunski neutralizira vratar Mraclina Marić.

Sijevnula je kontra u 67. minuti, potegnuo je sa loptom duboko u prostor Pušće Vidović, prekrasno uposlio Milatovića malo udesno. Milatović zaista majstorski ljevicom pogađa nisko u bliži kut vratara. Dvije minute kasnije isti igrač vara nekoliko obrambenih igrača protivnika, opet fino ljevicom gađa kut. Lopta završava par centimetara od grede.
Zadnjim zviždukom suca na terenu je nastalo neopisivo slavlje navijača i igrača Mraclina. U pravoj muškoj i borbenoj utakmci igrači i trener Marko Pancirov apsolutno su zaslužili prolaz u kvalifikacijama. Veliko slavlje nastavilo se na mraclinskoj Grabi uz tamburaše i zakusku do kasnih noćnih sati.

MRACLIN – PUŠĆA 2:0

RAKITJE. Igralište HNK Tigar. Gledatelja 300.
Sudac: Ilčić (Dugo Selo). Pomoćnici: Bićanić i Šekerija (oba iz Dugog Sela).

STRIJELCI: Vidović (44), 2:0 – Milatović (67).

MRACLIN: Marić, Petravić (od 58. M. Kos), Desput (od 76. Bartolić), J. Domitrović, M. Skrbin, Onić, Jurić (od 86. Kapović), Augustić (od 66. Ivančić), Milatović, Vidović, I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

PUŠĆA: Jelačić, Posavec, Šenkiš, Bregar (od 76. Perički), Mrkonjić (od 66. M. Starjački), Hercigonja, Pulek, N. Starjački (od 38. Starček), Teklić, Hruševar (od 86. Barušić), Kartelo. TRENER: Dario Ivanuš.

CRVENI KARTONI: Starček (74. min – drugi žuti), M. Kos (83. min – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Petar Milatović.