FOTO Juniori Gorice i Dinama odigrali bez pobjednika u odličnoj utakmici

[]

16.09.2020. Velika Gorica. Prva nogometna liga Središte Juniori: HNK Gorica – GNK Dinamo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjajna predstava juniora Gorice i Dinama u prvom poluvremenu utakmice Prve nogometne lige Središte sa svim elementima koji krase nogometnu igru: uigrane napadačke varijante, naglašena duel igra, obostrano brza izmjena napada, bočni udari, okomiti prodori, odlična kontrola lopte i efektni pogoci.

Gorica je došla u vodstvo već u 8. minuti kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Artuković iz blizine pogurnuo loptu u nebranjenu mrežu. Desetak minuta kasnije domaći su povećali prednost kada su dva dinamovca pokušali na rubu kaznenog prostora uzeti loptu Božuriću, iz pozadine je pritrčao Glasnović i neometan elegantno plasirao loptu u donji kut. ‘Plava’ obrana je bila posve zbunjena.

Minus od dva pogotka ‘probudio’ je momke iz Zagreba i otpočela je njihova opća ofenziva. Napadi su slijevali prema vratima domaće momčadi, pritisak je bio velik, obrana je plivala i nije se uspjela obraniti. Na 2:1 smanjio je u 34. minuti nezadrživi Brodarić, koji je s desne strane s dvadesetak metara poslao projektil u suprotne rašlje. Prekrasan pogodak! Ubrzo je Dinamo izjednačio nakon udarca iz kuta, najviši u skoku je bio Gurlica, koji je udarcem glavom zakucao loptu ispod grede.

Nakon odmora tempo više nije bio silovit kao u prvom dijelu, to je bila posljedica i brojnih izmjena. Obostrano se igralo nešto zatvorenije, obrane su jednostavnije rješavale kritične situacije i izglednih prigoda je bilo malo. Na ubačaj Kovačića iz prekida s lijeve strane u 60. minuti Artuković je u skoku glavom poslao loptu prema bližim rašljama i pogodio gredu.

Prva nogometna liga Središte Juniori 2020./2021. – 09. kolo

HNK Gorica – GNK Dinamo 2:2 (2:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Srijeda, 16.09.2020., 16:30 sati. Sudac: Luka Kelihar (Velika Gorica). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 1:0 – Artuković (8), 2:0 – Glasnović (17), 2:1 – Brodarić (34), 2:2 – Gurlica (38).

GORICA: Ševerdija, Đopar (od 77. Terseglav), Kovačić, Matijević (od 55. Burić), Artuković (od 67. Krznarić), Bužanić, Zavalić (cap.), Klarić, Glasnović (od 67. Banić), Braica (od 46. Zorica), Duspara. Trener: Sven Raić.

DINAMO: Zadro, Pobi (od 80. Jerbić), Braun (cap.), Romac, Mihalić, Muratović (od 46. Mizić), Gurlica, Gregurić (od 58. Gelo), Palić (od 82. Kulenović), Brodarić, Alghoul. Trener: Zlatko Bašić.