FOTO Super derbi i prekid serije pobjeda Lukavca

[]

26.09.2020. Lukavec. 4. nogometna liga Središte – 08. kolo: NK Lukavec – NK Dinamo (Odranski Obrež). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi susret 8. kola između Lukavca i Dinama za gledatelje je bio prava poslastica – odlična igra, efektni pogoci, raspoloženi pojedinci. U početnoj fazi momčadi su naznačile koja im je taktika i toga su se disciplinirano pridržavale. Oštrije duele sudac je pokušao smiriti žutim kartonima, a ‘prekomjerna žutica’ narušila je igračku ravnotežu, jer je u 27. minuti isključen napadač Dinama Šimić.

Njegovo isključenje kao da je bilo poticaj momčadi gostiju i u samo 6 minuta Dinamo je postigao dva pogotka, prvo u 33. minuti preko Ćosića nakon gužve, a drugi je bio bravura Pejića – prodor, dribling i pogađanje suprotne male mrežice. Lukavec je brzo uzvratio u 42. minuti pogotkom Kaurina, koji je odbijanac s peterca proslijedio u mrežu.

Nakon odmora gosti su se odlučili braniti pojačanom obranom i samo rijetko su prelazili na polovicu domaćina, čiji su se napadi slijevali s lijeva i desna, to je izgledalo kao svojevrsni power play i bilo je pitanje trenutka kada će lopta završiti u Dinamovoj mreži. Ipak, gosti su dva puta u dva hitra kontranapada imali vrlo zrele prigode koje su prokockali Pejić i Savičić.

Opća ofanziva domaćih nakon nekoliko promašaja polučila je izjednačenje u 88. minuti, tako što je Humeljak prizemnim udarcem uhvatio vratara na krivoj nozi i lopta je završila u donjem kutu za konačni rezultat – 2:2! Ovo je prvi remi Lukavca nakon serije od 6 uzastopnih pobjeda.

4.nogometna liga Središte 2020./2021. – 08. kolo

NK Lukavec – NK Dinamo (Odranski Obrež) 2:2 (1:2)

Lukavec. Igralište ŠRC Lukavec. Gledatelja 150. Subota, 26.09.2020., 16:30 sati. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Pomoćnici: Tomislav Lipošćak (Karlovac) i Marin Babić (Zagradci). Četvrti sudac: Marin Janković (Karlovac). Delegat: Mario Vlahović (Samobor). Strijelci: 0:1 – Ćosić (33), 0:2 – Pejić (39), 1:2 – Kaurin (42), 2:2 – Humeljak (88). Crveni karton: Šimić (27., drugi žuti).

LUKAVEC: Sučić, Marijan Grdenić, Marko Grdenić, Kovačić, Humeljak, L.Borković (cap.), Kaurin (od 58. Cimeša), Josip Grdenić, Ezgeta, Gudelj (od 46. Krpečanec), Puntarić. Trener: Slaven Batovanja Gičev.

DINAMO: Šolčić, Halama (od 90. Budiščak), Rebernjak (od 68. Fabijanec), Vinković, Jurač, Batinić, Šimić, Savičić, Pejić (od 86. Bošnjak), Seck, Ćorić. Trener: Stjepan Bašić.