[]

13.10.2020. Vukovina. Kup Grada Velike Gorice 2020. – Finale: NK Ban Jelačić – NK Kurilovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igrači Kurilovca su osvojili Kup Grada Velike Gorice visokom pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini i tako opravdali ulogu velikog favorita. Na početku susreta domaći su uspješno parirali trećeligašu i obostrani napadi su se izmjenjivali, ali izglednih prigoda nije bilo.

Rezultatska ravnoteža narušena je u 20. minuti. Akcija preko lijeve strane koju je inicirao Čurek, nastavio je Hodak koji je u prazan prostor iza leđa obrane domaćih ubacio loptu za Martinovića, visoki napadač bio je neuhvatljiv za stopera i iskosa je pogodio u bliži kut za vodstvo. Do kraja poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen, a u nastavku su momčadi ušle s jednom izmjenom.

Eventualne dileme glede pobjednika utakmice razriješene su u samo 4 minute kada je Kurilovec postigao 3 pogotka! Prvo je Hodak u 53. iskosa pogodio preko vratara suprotni kut, Marinić je u 56. poentirao iz blizine s desne strane, a minutu kasnije Čurek je s dvadesetak metara pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Odmah iza toga trener Vidak uvodi u igru četiri nova igrača. Domaći su se uspjeli nekako posložiti i igra je bila ravnopravna, ali su u samoj završnici ipak još dva puta matirani, mrežu su pogađali Sudar i Bakula.

Ceremonijal dodjele pehara i medalja vodio je Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, a kapetanima finalista pehare i medalje uručio je Ervin Kolarec, zamjenik gradonačelnika.

Kup Grada Velike Gorice 2020. – Finale

NK Ban Jelačić – NK Kurilovec 0:6 (0:1)

Vukovina. Igralište ŠRC Vukovina. Gledatelja 100. Utorak, 13.10.2020., 16:30 sati. Sudac: Nikola Meić (Donje Podotočje). Pomoćnici: Josip Vitez (Kobilić) i Dario Mužar (Velika Gorica). Četvrti sudac: Luka Kelihar (Velika Gorica). Delegat: Darko Blažinčić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Martinović (20), 0:2 – Hodak (53), 0:3 – Marinić (56), 0:4 – Čurek (57), 0:5 – Sudar (86), 0:6 – Bakula (90+1).

BAN JELAČIĆ: Marković, Rovišan (od 57. Nezirović), Smolković, Krasnić (od 46. Jambrešić), Smok (od 84. Sremić), Mihanović, Harambašić (od 40. Pajdić), Nikić (od 66. Godinić), Matić, Čumpek, Prizmić. Trener: Stefan Rajić.

KURILOVEC: Beljan, Ćosić, Kovačić, Marinić (od 60.Čolić), Tominac (od 60. Bakula), Pavlak, Sedlaček (cap.)(od 60. Konjevod), Hodak, Spudić (od 60. Krpan), Čurek, Martinović (od 46. Sudar). Trener: Perica Vidak.