[]

18.10.2020. Velika Gorica. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever 2020./2021. – 02. kolo: OK Velika Gorica – OK Ivanec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice ugodno su iznenadile pobjedom u prvom kolu protiv Mladosti III u Zagrebu, a u drugom kolu su poražene od igračica iz Ivanca, novaka u ovoj ligi. Prvi set nije signalizirao ovakav ishod, jer su ga domaće glatko osvojile (25:16). Drugu dionicu domaće su loše otvorile 0:4, ali su se brzo vratile (5:4, 10:5, 13:8) i nakon 16:10 – stale. Gošće su to iskoristile i poravnale (16:16) te su relativno lako izjednačile na 1:1 (21:25).

Ivanec je u 3. setu imao stalno vodstvo (0:2, 3:5, 6:8, 12:16) i u dramatičnoj završnici ga osvojio (25:27). Vrlo brzo se pokazalo da je dobitak ovog seta bio odlučujući za konačni ishod susreta, jer domaće igračice u zaključnom setu nisu imale objektivnu prigodu da utakmicu odvedu u peti set. Igračice Ivanca su četvrti set dobile praktički bez otpora.