[]

07.11.2020. Lukavec. 4. nogometna liga Središte Zagreb – 14. kolo: NK Lukavec – NK Gradići. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec je pobjedom protiv Gradića potvrdio svoje vodeće mjesto na prvenstvenoj tablici, u utakmici koju su karakterizirali žestoki dueli i slijedom toga serija žutih i jedan crveni karton. Domaćin je došao u vodstvo već u 4. minuti pogotkom Josipa Grdenića, ali su se gosti brzo pribrali i odgovorili agresivnijom igrom. Prodor i ubačaj Marka Župetića na peterac za Armina Abazija koji u 18. minuti pogađa donji kut za izjednačenje. Strijelac je u veselju navukao dres preko glave i kasirao žuti karton, a deset minuta kasnije zbog preoštrog starta na vrataru dobiva drugi žuti karton i isključenje! Višak igrača domaći su ubrzo naplatili pogotkom Mateja Puntarića, koji je ubačaj s desne strane u padu glavom na drugoj vratnici pospremio u donji kut za 2:1.

Iako s igračem manje Gradići su dobrim dijelom drugog poluvremena imali prevlast u sredini terena, napadali su ali bez konkretnog učinka. Za domaće velike šanse nisu iskoristili Marko Cimeša (70.) i Benito Elez (84.). Puntarić je postavio konačan rezultat na skoro identičan način kao i svoj prvi pogodak, dočekao je loptu na drugoj vratnici i glavom je poslao u bliži kut za konačnih 3:1.

Lukavec je s 35 bodova nakon 14. kola (14 11 2 1 37:9 35) potvrdio vodeće mjesto na prvenstvenoj tablici, Ravnice su s bodom manje na 2. mjestu (14 10 4 0 28:3 34), a Gradići su zadržali 7. mjesto s 21 bodom i utakmicom manje (13 6 3 4 36:23 21).

4.nogometna liga Središte Zagreb   2020./2021. – 14. kolo

NK Lukavec – NK Gradići 3:1 (2:1)

Lukavec. Igralište ŠRC Lukavec. Gledatelja -. Subota, 07.11.2020., 14:30 sati. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Pomoćnici: Igor Havranek i Hrvoje Lekšić  (oba Zagreb). Četvrti sudac: Emilio Valentić (Karlovac). Delegat: Vladimir Biller (Krapinske Toplice). Strijelci: 1:0 – J.Grdenić (4), 1:1 – Abazi (18), 2:1- Puntarić (33), 3:1 – Puntarić (87). Crveni karton: Armin  Abazi (28.- drugi žuti karton).

LUKAVEC: Luter, Marijan Grdenić, Lagundžija (od 61. Tuka), Marko Grdenić (cap.), Kovačić, Cimeša (od 87. Matić), Humeljak, Kaurin (od 70. Elez), Josip Grdenić (od 46. Ezgeta), Puntarić, Krpečanec (od 83. Gudelj). Trener: Slaven Batovanja Gičev.

GRADIĆI: Zagorac, Turkalj (od 77. Pralas), Borovac (od 72. L.Krstanović), Brdek, Cindrić, M.Župetić (od 57. Hrženjak), Abazi, Budimir, Hajduk, Radoš, Vojnić (od 57. Božić). Trener: Goran Jelavić.