[]

21.11.2020. Velika Gorica. Prva nogometna liga Središte Zagreb Juniori – 16. kolo: HNK Gorica – NK Lokomotiva (Zagreb). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice su u 16. kolu Prve nogometne lige Središte Zagreb pobijedili ‘nepobjedivu’ Lokomotivu i tako prekinuli njen pobjednički niz od 13 pobjeda i jednog remija! Momčad Gorice, uz koju su, zbog odsutnosti trenera Svena Raića, bili Mensur Mujdža i Marko Radanić, ušla je u utakmicu bez suvišnog respekta, otvorenog garda i velikom željom da dobije ovaj susret.

Sredinom prvog poluvremena, nešto malo prije, Gorica je došla u vodstvo. Gosti su u 21. minuti napad domaćih prekinuli izbacujući loptu u korner. Ubačaj iz kuta odbijen je na nogu najmlađeg igrača u goričkom sastavu Leona Houdeka (11./2003.), koji sa 18 metara nepogrešivo pogađa za 1:0!

Do kraja prvog poluvremena i većim dijelom nakon odmora Lokomotiva je imala nešto više od igre i pokušavala je izjednačiti, bez uspjeha. Konačan rezultat postavio je Zorica dvije minute prije kraja i Lokomotiva je poražena, prvi put nakon 14 utakmica.

Nakon 16 odigranih utakmica Gorica je s 33 boda trenutno na 2. mjestu (16 10 3 3 40:19 33). Na 1. mjestu je i dalje uvjerljivo Lokomotiva s 40 bodova (15 13 1 1 57:12 40), Dinamo je na 3. mjestu s 32 boda (13 10 2 1 65:9 32), Sesvete s 32 boda (14 10 2 2 34:16 32) na 4. mjestu te Trnje (15 9 5 1 31:18 32) s istim brojem bodova na 5. mjestu. (Tablica nema realan izgled, jer sve momčadi nisu odigrale isti broj utakmica.)

Prva nogometna liga Središte Zagreb Juniori 2020./2021. – 16. kolo

HNK Gorica –NK Lokomotiva (Zagreb) 2:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja -. Subota, 21.11.2020., 12 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Tihomir Čunčić i Patrik Deverić (oba Velika Gorica). Delegat: Ivica Balenović (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Houdek (21), 2:0 – Zorica (88).

GORICA: Ševerdija, Kovačić, Burić, Krznarić (od 75. Zorica), Đopar (od 90. Vukčević), Artuković, Zavalić (cap.), Cahani, Glasnović (od 75. Klarić), Houdek, Jug. Trener: Mensur Mujdža.

LOKOMOTIVA: Petrčić, Evačić, Čondrić, Katona, Milošević (od 29. Čordaš), Smakaj, Perić, Škeva (od 27. Skender), Pavlović (od 55. Miličević), Špeljak, Galić (od 64. Krajač). Trener: Jasmin  Agić.