[]

HNK Gorica je prije četiri dana u dramatičnoj završnici u sudačkoj nadoknadi izgubila protiv Dinama već dobivenu utakmicu, imala je vodstvo 3:2 do 90. minute i u dodatnih 6 minuta (bilo je pokazano 5 minuta sudačke nadoknade) primila dva pogotka i izgubila velika tri boda te je tako izostala prva prvoligaška pobjeda protiv Dinama. Nakon utakmice na blijedim licima igrača i članova stručnog stožera ocrtavala se nevjerica, tuga, očaj.

Ovog tjedna na treninzima Gorice posve drugačija slika. Igrači po lijepom vremenu treniraju maksimalno ozbiljno, raspoloženje je vrhunsko, igrači trenera Siniše Oreščanina lete po igralištu. Vratari, pantere trenera Siniše Klafurića, odvojeno na jednom kraju igrališta prolaze ‘torturu’ vratarskog treninga, čak i još uvijek ozlijeđeni kapetan Kristijan Kahlina. Za duhovite nijanse zadužen je Matija Dvorneković Nindža (njegova ekipa je serijski pobjednik u bilo kakvom mini natjecanju na treningu), foto session iniciraju Matija Čabraja i Kristijan Lovrić.

Sve se to odigrava pred susret s Rijekom na Rujevici (nedjelja, 31. siječnja, 17.05 sati). Nedjeljna utakmica trenutno 3. Gorice (16 9 3 4 36:24 30) i 4. Rijeke (14 8 2 4 19:16 26) je i sudar dvije momčadi za, zasad, realno treću poziciju, Rijeka je napada, Gorica brani. U dosadašnjih 8 prvoligaških utakmica Gorica je pobijedila u šest, jednom izgubila i jednom odigrala neodlučeno.