[]

07.02.2021. Obrezina. NK Mladost – NK Klas (Mičevec), trening utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon prvog tjedna priprema Mladost (1.ŽNL) je jučer (nedjelja, 07. veljače) na igralištu u Obrezini odigrala protiv Klasa (JŽNL) iz Mičevca prvu trening utakmicu u ovoj godini. Višerangirana momčad glatko je pobijedila 3:1, a nadmoć momčadi trenera Franjkovića bila je vidljiva pogotovo u drugom poluvremenu. Prema riječima trenera Mladosti Josipa Tadića, sva tri primljena pogotka su rezultat klasičnih pogrešaka u obrani. Klas je u prvom poluvremenu došao u vodstvo tako što je nepokriveni napadač na drugoj vratnici glavom spustio loptu u bliži kut.

Nastavak susreta obećavao je zanimljiviju igru, jer je uslijedila agresivnija igra domaćina. Gosti su uzvratili pojačanom borbenošću, brže su predavali loptu u obećavajuće kontranapade te su češće rješavali duele u svoju korist. Klas je povećao prednost u 67. minuti akcijom kroz razrijeđenu obranu domaćina i točan udarac završio je u donjem kutu. Trećem golu Mičevčana u 78. prethodila je nova pogreška obrane domaćina i ne odviše snažan udarac okrznuo je jednog igrača, lopta je promijenila smjer, prevarila vratara i završila u mreži.

U završnici susreta vratar Inđić je nesmotreno startao na Zrnića i sudac Marinčević je dosudio kazneni udarac. Zrnić je bio siguran izvođač, oštrim prizemnim udarcem zabio je loptu u donji kut i tako malo ublažio poraz domaćina (1:3).