[]

21.02.2021. Kobilić. Kup Grada Velike Gorice 2021., 1/16 finala: NK Vatrogasac- NK Lukavec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Četveroligaš iz Lukavca tek je u kasnoj završnici došao do zaslužene pobjede, iako je vrlo malo nedostajalo da se pobjednik dobije izvođenjem jedanaesteraca. Lukavec se od početka susreta postavio kao momčad za dva ranga viša od svog domaćina, ali to u pojedinim fazama utakmice uopće nije bilo zamjetno.

Marko Grdenić je iz prekida u 14.minuti ubacio na visinu peterca, a kapetan Luka Borković je u padu glavom loptu zabio u bliži kut za vodstvo. Nakon toga domaći su počeli igrati slobodnije i ravnoteža na terenu je uspostavljena, ali rezultat se do kraja poluvremena nije promijenio.

Vatrogasac je izjednačio na identičan način kao kada su gosti došli do prednosti. Iz prekida je Damir Matković oštro centrirao na 7-8 metara od vratara Lutera, najviši u skoku bio je Muhić, trzaj glavom i lopta se pored bliže vratnice zabila u mrežu za 1:1.

Ubrzo iza toga trener gostiju ubacuje u igru dva (od četiri) aduta s klupe, Hrvoja Humeljaka i Matiju Ezgetu, za pojačani pritisak na domaća vrata. Petnaest minuta prije kraja u igru ulaze i ostala dva aduta, Josip Grdenić i Matej Puntarić. Kapitulacija domaćih uslijedila je u 89. minuti kada je Marko Cimeša, najagilniji igrač Lukavca, efektno završio akciju unutar kaznenog prostora, tako što je s lijeve strane pogodio suprotnu malu mrežicu za zasluženu pobjedu.

Kup Grada Velike Gorice 2021., 1/16 finala

NK Vatrogasac – NK Lukavec 1:2 (0:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca.  Gledatelja -. Nedjelja, 21.02.2021., 15 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Patrik Deverić (Velika Gorica) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelci: 0:1 – Borković (14), 1:1 – Muhić (57), 1:2 – Cimeša (89).

VATROGASAC: Caput, Šošić, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Barišić, Ivkić (od 80. Batinić), Šimek, D.Matković, Novak (od 53. Čavar), Klarić (od 70. Vuković). Trener: Nino Matković.

LUKAVEC: Luter, Lagundžija (od 75. Puntarić), M.Grdenić, Kovačić, Cimeša, Borković (cap.) (od 62. Humeljak), Valentinčić (od 62. Ezgeta), Tuka, Konjevod, Gudelj, Krpečanec (od 75. J.Grdenić). Trener: Slaven Batovanja-Gičev.