Mladost Obrezina i Jelačić izborili 2. kolo kup natjecanja

[]

U nedjelju, 21. veljače, po lijepom sunčanom vremenu odigrane su nogometne utakmice 1. kola kup natjecanja Nogometnog središta Velika Gorica pod imenom Kup grada Velika Gorica. Tako su i u Novom Čiču koplja ukrstili domaći Dinamo Hidrel i Mladost iz Obrezine.

Duga zimska pauza čistih amatera bez pravih priprema zbog korone, ostavili su traga na kvaliteti viđenog nogometa u Novom Čiču, a i neravan teren nije bio saveznik. Gosti su bili dominantniji i imali prilika za pokoji pogodak, ali stasiti vratar dinamovaca Mario Zagorac bio je nesavladiv u regularnom vremenu igre.

Do 20. minute igralo se slabo, nezanimljivo, bez događanja u kaznenim prostorima uz bezbroj prekida zbog čvrste igre. Prvi su po golu pucali gosti s 16 metara, a vratar Mario Zagorac paradom je izbacio loptu iz svojem desnog kuta. U 25. minuti uzvratio je dinamovac Marko Rus, a otišlo je neprecizno van ograde iza sjevernog gola vratara Mikleca. U finišu prvog poluvremena ipak vatromet. Igrala se 40. minuta kad je Zrnčić s 20 metara uputio neugodnu loptu na vrata Hidrela, a nezgodno odskočenu loptu Zagorac je prsima izbacio s putanje prema mreži. Ubrzo je i Šorša, također igrač Mladosti, pucao s 10 metara zamalo neprecizno. Zatim je i Pejak sprintao sam na Zagorca, a vratar domaćih bio je opet pobjednik. Kanonadu gostiju u 45. minuti zaključio je Kadoić pucajući izbliza u blok istrčalog i nesavladivog vratara “Zagija” koji je bio naj igrač prvog poluvremena. Mladost je bila konkretnija i u nastavku utakmice, a gosti su u 65. minuti tražili kazneni udarac, ali ga nisu dobili.

U raspucavanju jedanaesteraca dominirao je pak vratar Mladosti Mislav Miklec jer je obranio tri i time odlučio pobjednika iz Obrezine.

U Vukovini su igrali Jelačić i Meštrica. Jače rangirani i bolji u prvom poluvremenu Jelačić zasluženo je poveo 2:0 golovima mladog Filipa Harambašića i činilo se tada da je samo pitanje s kolikom će razlikom pogodaka biti ispraćeni gosti iz Gornje Lomnice. Nakon odmora, već u 53. minuti, Marin Radaš je smanjio, ali više od toga Meštrica ipak nije mogla. Ostali rezultati: Kobilić: Vatrogasac-Lukavec 1:2, Turopolje: Turopolje-Kupa 1:1 (5:4), Velika Gorica, pomoćno igralište gradskog stadiona: Buna-Posavec 0:2, Mičevec: Klas-Gradići 0:3. Slobodni su bili HNK Gorica, Kurilovec, Polet Buševec, Mraclin, Turopoljac i Lomnica.

DINAMO HIDREL 0 (2)
MLADOST OBREZINA 0 (3)
NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Sudac:Zvonimir Landeka 6. Pomoćnici: Davor Merkaš i Danijel Zgurić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka).
Strijelci iz 11 metara: Rus-obranio Miklec, 0:1-Pejak, Jakovljević-obranio Miklec, M. Tadić-promašaj, 1:1-Čičak, Zrnčić-greda, Zorić-Miklec obranio, 1:2-M. Ivančić, 2:2-Topalović, 2:3-B. Ivančić.
DINAMO HIDREL: M. Zagorac 7, Jakovljević 6, Žugaj 5,5 (od 56. Vukadin 5,5), Španiček 5,5 (od 56. Čičak 6), Rus 6, Đuksi 5,5 (od 46. P. Sudar 6), Balenović 6 (od 75. Topalović 6,5), Zorić 6, Slivak 6, Hladni 6,5, Čurla 6,5 (od 75. Blažević-) . Trener: Mario Kajinić 6
MLADOST OBREZINA: Miklec 7,5, Stanušić 6, B. Ivančić 6,5, Smajić 5,5 (od 46. M. Tadić 5,5), Pejak 7, Šorša 5,5 (od 63. Jelić-), Selihar 6, F. Šimić 5,5 (od 46. Periša 6), Kadoić 6,5, M. Ivančić 6,5, Zrnčić. Trener: Josip Tadić 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Mislav Miklec

JELAČIĆ 2
MEŠTRICA 1
VUKOVINA Igralište Jelačića. Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica). Pomoćnici: Željko Dolibašić (Velika Gorica) i Jurica Huzjak (Zagreb). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0-Harambašić (30-11m), 2:0-Harambašić (36), 2:1-Radaš (53).
JELAČIĆ: Sakač, Rovišan, Smolković (od 46. Krasnić), Smok, Mihanović, Harambašić, M. Nikić, Miletić (od 62. Memić), Matić, Čumpek (od 68. L. Matković), Prizmić. Trener: Stefan Rajić
MEŠTRICA: I. Mihalinčić, I. Šimunović, Radaš, G. Mihalinčić (od 46. Čevid), Bartolović (od 60. Miličević), Augustić, Hanžek, Britvec, Skorin, Šečić, Galović. Trener: Matija Šimunović
IGRAČ UTAKMICE: Filip Harambašić