[]

06.03.2021. Velika Gorica. Druga odbojkaška liga (m) Regija Sjever – 15. kolo: OK Gorica – OK Plavi (Peklenica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećom uzastopnom pobjedom odbojkaši Gorice su potvrdili odličnu formu i zadržali mjesto u gornjoj polovici prvenstvene ljestvice. Prvi set protiv gostiju iz Peklenice (Grad Mursko Središće) domaći su riješili u svoju korist za samo 15 minuta (6:3, 14:8, 21:14). U drugoj dionici totalni obrat, Plavi je uzvratio na identičan način (7:11, 11:16, 15:21),  i izjednačio na 1:1 u setovima.

Goričani ponovo dominiraju u 3. setu, nakon početnih 2:1 uslijedila je serija od 9 poena (11:1), a pri rezultatu 16:7 iz igre je izašao ozlijeđeni Azinović i do kraja pratio utakmicu s ledom na nozi. Kvartet (Dumić, Klasnić, Rukavina, Bosnar) bio je nezadrživ, gosti nisu imali blok za razorne smečeve i izgledali su kao skupljači lopti.

Plavi je u 4. setu izgledao puno bolje i imao je sve do završnice uvjerljivo vodstvo (3:6, 7:12, 13:18, 18:22). Gorica je bila ‘izgubljena’, jer gosti su imali četiri vezane set lopte (20:24) za dobitak seta i produžetak susreta u 5. set. Domaći su se obranili 5:0 serijom (25:24), nisu realizirali prvu meč loptu, ali jesu drugu (27:25) za 7. prvenstvenu pobjedu!

Gorica je ovom pobjedom i 21 bodom (14 7 7 23:24) trenutno na 5. mjestu prvenstvene ljestvice, Plavi je s 13 bodova na 8 mjestu (13 4 9 18:29).

Odbojkaši Gorice su nakon utakmice poručili da su ovu pobjedu posvetili preminulom Davoru Štubanu, dugogodišnjem tajniku Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice.

Druga odbojkaška liga (m) Regija Sjever 2020./2021. -15. kolo

OK Gorica – OK Plavi (Peklenica) 3:1 (25:16, 16:25, 25:14, 27:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja -. Subota, 06.03.2021., 12:15 sati. Sutkinje: Antica Nižić i Alka Bešker. Zapisničarka: Ana Ivanković (sve iz Zagreba).

GORICA: Dumić, Tolić, Martinaj, Strnić, Somek, Azinović, Klasnić, Rukavina (cap.), Bijelić, Barunović, Tatarović, Bosnar, Buđak (L), Štanfel (L). Trener: -.

PLAVI: Šimon, L.Hranilović, Havaši, Drljić, Pleh, M. Hranilović, G.Novak (cap.), Turk, J.Novak, K.Novak (L), Trstenjak. Trener: -.