U subotu igralo 5 turopoljskih klubova, rezultati promjenjivi

[]

Subota je donijela start svih amaterskih nogometnih natjecanja. Od turopoljskih 17 klubova, nastupilo ih je 5, i to: Kurilovec u 3. HNL, Lukavec u 4. HNL te Polet (Buševec), Lomnica i Klas (Mičevec) u Jedinstvenoj županijskoj ligi.

Kurilovec je gostovao kod NK Ponikva u Gajnicama, jednog od direktnih konkurenata za visok plasman. Pod vodstvom novog trenera Marka Pancirova, start u polusezonu bio je odličan, Kurilovec je pobijedio 2:1. Prema riječima trenera Pancirova, Kurilovec je bio bolji prvo poluvrijeme kada su i poveli u svega dvije minute 2:0. Najprije je Adžić doveo Kurilovec u vodstvo u 22. minuti, da bi u 24. minuti Cruz povećao vodstvo na 2:0. U drugom dijelu domaćin je prividno imao više od igre i pokušao anulirati vodstvo Kurilovca, ali osim smanjenja rezultata u 64. minuti, više nisu uspjeli.  S obzirom da je i Jarun pobijedio u gostima, Kurilovec je ostao na jedan bod zaostatka za njima. Odličan start novog trenera na klupi Kurilovca, bravo za njega i za igrače.

Postava Kurilovca: Debijađi, Spudić (od 74. Dianežević), Ćosić, Čurek, Krpan, Rajić, Muhar (od 66. Tolj), Sedlaček, Cruz, Marinić, Adžić. Trener: Pancirov

U 4. HNL, vodeći Lukavec gostovao je kod drugoplasiranih Ravnica. Nakon 90 minuta igre, rezultat je bio 1:1, čime je Lukavec zadržao prvo mjesto i prednost od tri boda u odnosu na Ravnice.  Lukavčani su poveli sredinom prvog dijela golom Cimeše, dok su domaćini izjednačili pred kraj poluvremena. U drugom dijelu nije bilo pogodaka. Odličan posao ekipe Lukavca na gostovanju u Ravnicama.

Postava Lukavca: Luter, Lagundžija (od 80. Orešković), Meter, Grdenić, Cimeša, Humeljak (od 90. Kovačić), Grdenić (od 65. Borković), Ezgeta, Konjevod (od 55. Krpečanec), Gudelj, Puntarić. Trener: Batovanja

U Jedinstvenoj županijskoj ligi, Polet je gostovao kod Naftaša i poveo u 30. minuti golom Šestaka koji je par minuta ranije zamijenio ozlijeđenog Brajković Danijela. No, domaćin izjednačuje u 44. minuti, a taj rezultat ostaje do kraja utakmice. Poletovci su od 41. minute igrali s igračem manje jer je zbog 2 žuta kartona isključen Zlodi. No, ni to nije bilo dovoljno Naftašu da osvoji sva tri boda. Utakmica je bila nervozna i podijeljeno je čak 8 žutih kartona i jedan crveni. Trener Poleta, Tomčić očito je dobro pripremio igru za gostovanje u Ivaniću.

Postava Poleta: Bradić, Baćan Janječić, Brajković (od 26. Klafurić), Pejak, Brajković Matija (od 83. Klafurić Marko), Jušić, Zlodi, Matušin (od 89. Mikulić), Sučić (od 46. Klafurić Ivan), Stuparić. Trener: Tomčić

Lomnica je gostovala kod lidera Samobora i već nakon 25 minuta bili su u minusu od 5 golova. Samobor je očito dobro uigran i spreman za iskorak više u nogometnoj hijerarhiji. Lomnicu je prije dva tjedna preuzeo Stjepan Štef Deverić koji je istaknuo izuzetno loš ulaz njegovih igrača u utakmicu, što je kasnije rezultiralo tako visokim porazom. No, kako kaže, prvenstvo je dugo i vjeruje da će se Lomnica dići i igrati kako se od nje očekuje.

Postava Lomnice: Buđak, Jukić-Sunarić (od 88. Ćurić Petar), Dilberović (od 49. Posavec David), Dijanežević, Bubalo, Posavec Patrik (od 46. Vidak), Štuban (od 78. Čolić), Arbanas, Mandura, Ćurić Josip, Ćurić Marin (od 89. Jeđud). Trener: Deverić

Klas je proljetnu polusezonu počeo u Stupniku i izgubio s podnošljivih 0:2. Oba gola primili su u prvom dijelu, ali nisu imali snage za preokret. Stupnik se pokazao kao bolja ekipa i teško je očekivati početak pobjedničke serije baš u Stupniku. I na ovoj je utakmici bilo napetosti tako da je sudac dodijelio 5 žutih karona, o dčega 3 igračima Klasa, a Lončarić je k tome još dobio i dva žuta, odnosno crveni karton, tako da su Mičevčani drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. A nakon sat vremena igre, i trener gostiju Karanović isključen je zbog prigovaranja sucima.

Postava Klasa: Inđić, Matošević, Knežević, Kundih, Bakota, Matić (od 78. Preglej), Bedeković Domagoj (od 65. Obad, od 82. Đukić), Lončarić, Kopilović (od 46. Prugovečki), Roksandić, Bedeković Filip. Trener: Karanović

Ostali turopoljski klubovi svoje proljetne “nogometne avanture” počinju sutra. Sretno im bilo.

Tekst: Zlatan Sever/Cityportal.hr