[]

14.03.2021. Kobilić. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 16. kolo: NK Vatrogasac – NK Lonja (Lonjica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je po teškom terenu odigrao vrlo dobru utakmicu i zasluženo u prvom proljetnom kolu pobijedio Lonju te je s 9 pobjeda i 28 bodova (14 9 1 4 25:18) trenutno na 3. mjestu prvenstvene tablice. Od početka je domaća momčad diktirala događanja na terenu, imala je nekoliko izglednih prilika, ali nije uspjela realizirati svoju nadmoć. Tek u završnici prvog poluvremena domaći dolaze u vodstvo tako što je Ivan Landeka povratnu loptu pospremio u mrežu iza leđa iskusnog Franje  Mandića za 1:0.

Nakon odmora domaći su i dalje imali veći posjed lopte i napadi su im bili konkretniji. Obrana Lonje nije u 51. minuti najbolje reagirala u kaznenom prostoru, loptu je Toni Štefner neometan s lijeve strane poslao u suprotnu malu mrežicu za 2:0. Gosti nisu imali ideje kako nadmudriti obranu domaćih koja je djelovala sigurno i većinu duela rješavala je u svoju korist. Muhić nije u 69. iskoristio zicer za povećanje prednosti i rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Po završetku utakmice uslijedila je uobičajena scenografija domaće navijačke skupine Browing, bakljada i dimni efekti.