[]

14.03.2021. Lekneno. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 16. kolo: NK Posavec (Orle) – NK Meštrica (Gornja Lomnica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je na startu proljetne polusezone pobijedila Posavec nakon što je s tri pogotka u drugom poluvremenu anulirala vodstvo domaćina iz prvog poluvremena. Domaći su od početka susreta po prohladnom i kišovitom vremenu imali inicijativu, bili su borbeni i u 15. minuti došli u vodstvo. Ubačaj Ivana Lucina iz kuta na drugoj vratnici u skoku je Igor Bencek udarcem glavom poslao loptu u bliži kut za 1:0. Najveću prigodu gostiju nije iskoristio Galović, koji u 30. minuti nije iskoristio zicer, Andrijanić je paradom spriječio izjednačenje.

Meštrica je u drugom poluvremenu za samo dvije minute napravila totalni preokret! Bruno Augustić izjednačio je u 61.minuti nakon bijega i asistencije neuhvatljivog Galovića, a samo minutu kasnije Pavao Galović je opet pretrčao obranu domaćina i poentirao za vodstvo gostiju.

Posavec je izmjenama pokušao ubrzati igru, ali gosti su se mudro branili te prijetili iz kontranapada. Konačni rezultat postavio je Ivan Šimunović u 5. minuti sudačke nadoknade.

Prva županijska nogometna liga 2020./2021., 16. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:3 (1:0)

Lekneno. Gledatelja: -. Nedjelja, 14.03.2021., 15 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Danijel Zgurić (Velika Gorica). Delegat: Mario Karapandžić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Bencek (15), 1:1 – Augustić (61), 1:2 – Galović (62), 1:3 – I.Šimunović (90+5).

POSAVEC: Andrijanić, Bencek (od 73. Postružin), M. Breščaković, Budinski, Buzov (cap.), Lucin, Smolko (od 83. Rajner), J.Breščaković, Avgustinović (od 57. Radman), Jambrešić (od 88. Danijel Kučan), Denis Kučan (od 62. Darko Kučan). Trener: -.

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), I.Šimunović, Radaš, Orečić, G.Mihalinčić (od 89. Ćevid), Bartolović, Matanović, Augustić (od 86. Košutić), Britvec (od 84. Habuš), Skorin (od 78. Hanžek), Galović. Trener: Matija Šimunović.