[]

21.03.2021. Gradići. 4.nogometna liga Središte Zagreb – 18. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići i Banovac su po sunčanom i pomalo vjetrovitom vremenu odigrali ravnopravnu utakmicu u kojoj su bodovi ipak zasluženo pripali domaćinu. Gosti su se od početka postavili čvrsto i disciplinirano u obrani, šansu za pogodak tražili su u sporadičnim napadima. Domaći do polovice prvog dijela  nisu uspjeli nametnuti svoju igru, iako su imali veći posjed lopte.

Momčad Gradića imala je nakon rušenja Hajduka u prodoru u 20. minuti kazneni udarac za vodstvo. Prizemni Hajdukov udarac s bijele točke vratar Majcek je paradom odbio, a odbijanac je Hajduk glavom gađao suprotni kut i opet je vratar obranio. Banovac nije iskoristio zicer u 45. minuti kada je ubačaj iz prekida glavom zahvatio Cestarić na petercu i loptu poslao pod gredu, ali je vratar Zagorac sjajno refleksnom obranom prebacio loptu iznad grede za udarac iz kuta.

Najbolji strijelac Gradića i 4.lige Igor Hajduk se ipak iskupio za veliki promašaj iz prvog poluvremena i svojim 19. pogotkom je osigurao Gradićima 8. prvenstvenu pobjedu i 6. mjesto na prvenstvenoj ljestvici s 27 bodova (17 8 3 6 45:31 27).

Četvrta nogometna liga Središte Zagreb 2020./2021., 18. kolo

NK Gradići – NK Banovac (Glina) 1:0 (0:0)

Gradići. Igralište: ŠRC Gradići. Gledatelja: -. Nedjelja, 21.03.2021., 15 sati. Sudac: Antonio Šandrk. Pomoćnici: Hrvoje Vrbanec i Maja Brozović (svi Zagreb). Delegat: Stjepan Kos (Zabok). Strijelac: 1:0 – Hajduk (62).

GRADIĆI: Zagorac, Turkalj, Cindrić, Borovac (od 90.+1 L.Krstanović), Hrženjak (od 57. Brdek), Abazi (od 62. Pralas), Budimir (cap.), Božić, Hajduk, Radoš, Vojnić. Trener: Goran Jelavić.

BANOVAC: Majcek, Blažević, Cestarić, J.Ban (cap.), Kirin, Abramović (od 90.+1 Šamija), Savić, Grubić, Horvatin, A.Ban, Roksa. Trener: Željko Ceković.