[]

02.04.2021. Velika Gorica. Druga nogometna liga Središte Zagreb Kadeti – 18. kolo: HNK Gorica – NK Sesvetski Kraljevac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nastavak prvenstva u proljetnoj polusezoni u ‘Drugoj nogometnoj ligi središte Zagreb’ za kadete Gorice bio je bodovno skroman. Pobjedi protiv posljednjeplasiranog Vrbovca (5:0, 16. kolo) slijedila su dva vezana poraza u gostima (Ravnice 0:1, Karlovac 1919 0:4).

Prvo poluvrijeme protiv Sesvetskog Kraljevca i dva pogotka Patrika Đurašića za 2:0 vodstvo činilo se vjerojatnim da su Goričani na dobrom putu prema drugoj proljetnoj pobjedi. Međutim, daljnji razvoj susreta nije išao posve prema željama domaćina. Prvo je kapetan gostiju Jan Mesić prije odlaska na odmor smanjio na 2:1 i onda je u početkom drugog poluvremena svojim drugim pogotkom izjednačio na 2:2.

Za novo vodstvo domaćih 3:2 poentirao je Fran Krilić, uzvratio je pet minuta kasnije hattrickon Mesić – 3:3! Još jednom Gorica ima gol prednosti, mrežu je zatresao Josip Markov u 64. minuti za 4:3. Gosti se ne predaju i u završnici Kovačić postavlja konačni rezultat – 4:4!

Druga nogometna liga Središte Zagreb Kadeti 2020./2021., 18. kolo

HNK Gorica – NK Sesvetski Kraljevac 4:4 (2:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: -. Petak, 02.04.2021., 10 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćnici: Nikola Šimunović i Patrik Deverić (svi Velika Gorica). Delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Đurašić (11), 2:0 – Đurašić (33), 2:1 – Mesić (36), 2:2 – Mesić (47), 3:2 – Krilić (56), 3:3 – Mesić (61), 4:3 – Markov (64), 4:4 – Kovačić (74).

GORICA: Matejčić, Markov, Bačić, Tkalčević (cap.), Krilić, Ferina, Agatić (od 52. Vodopijak), Kmezić (od 41. Marić), Ščrbak (od 54. Šestak), Kaurin, Đurašić. Trener: Igor Čagalj.

SESVETSKI KRALJEVAC: Briški (od 41. Matolić), Matijašić, Zlomislić (od 23. Šarčević), Brčina,, Šimić (od 71. Mrak), Prelec (od 71. Klarić), Mesić (cap.), Krstičević, Čolić (od 66. Jurakić), Gudelj, Šibenik (od 41. Kovačić). Trener: Marko Josipović.