[]

08.04.2021. Velika Gorica. Prva nogometna liga Središte Zagreb Kadeti – 21. kolo: HNK Gorica – NK Zagreb. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kadeti Gorice su u 21. kolu prvenstva 1.nogometne lige Središte Zagreb pobijedili momčad Zagreba i tako zabilježili 13. prvenstvenu pobjedu te su i dalje neugroženi na 4. mjestu u trenutnom poretku.

Gorica je nadmoćniju igru u prvom poluvremenu realizirala pogotkom Leona Badrića u 28. minuti nakon duže akcije po desnoj strani. Sredinom drugog poluvremena domaći su s dva gola u samo pet minuta prelomili rezultat u svoju korist.

Prvo je nakon puštanja prednosti i oklijevanja Zagrebove obrane, Juraj Josip Radočaj ”potkopao” loptu i s 18 metara preciznim lobom pogodio rašlje za 2:0. Na tri pogotka prednosti povisio je svojim drugim pogotkom Badrić, tako što je nakon ubačaja iz kuta i nastale gužve iz blizine pogodio mrežu po sredini vrata za konačni rezultat.

Goričani gostuju u 22. kolu (subota, 10. travnja 2021.), igraju protiv Inter-Zaprešića, koji je trenutno na 9. mjestu prvenstvene tablice.

Prva nogometna liga Središte Zagreb Kadeti 2020./2021., 21. kolo

HNK Gorica – NK Zagreb 3:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: -. Četvrtak, 08.04.2021., 14 sati. Sudac: Admir Hasanović (Zagreb). Pomoćnici: Tihomir Čunčić i Patrik Deverić (oba Velika Gorica). Delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Badrić (28), 2:0 – Radočaj (57), 3:0 – Badrić (62).

GORICA: Crnolatec (od 75. Kovač), M.Paradžik (od 75. Žlebečić), Ćuk (od 75. Martinović), Jungić (od 50. Šolaja), Badrić (od 75. Malić), Godinić (od 63. Kahlina), Sim, Radočaj, Cundeković, Rakas (cap.), I.Paradžik. Trener: Damir Milanović.

ZAGREB: Ciban, Jambreuš (cap.), Riđan, Brakus, Penić-Ivanko, Deželjin, Bušić, Pavić (od 42. Šimek), Turković, Kovačić (od 63. Fučkala), Mesić (od 55. Pećinar). Trener: Boris Stričević.

Redoslijed: 1. Rudeš 50 (18 16 2 0 84:8), 2. Dinamo 49 (20 15 4 1 73:9), 3. Lokomotiva 46 (21 15 1 5 56:22), 4. Gorica 43 (21 13 4 4 51:20), 5. Dubrava TK 39 (20 12 3 5 44:30), 6. HAŠK 37 (20 11 4 5 41:26), …