[]

09.04.2021. Vukovina. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 20. kolo: VNK Ban Jelačić – VNK Mraclin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vodeći Mraclin je u 20. kolu prvenstva Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica u Vukovini pobijedio Ban Jelačić u posljednjoj minuti utakmice. Susret je odigran jučer po vjetrovitom vremenu i na terenu po kojem bi svakako trebalo provozati valjak.

Mraclin je od početka bio konkretniji, ali ne toliko da bi se vidjela velika razlika između vodeće momčadi lige i domaćina koji je u sredini ljestvice. Ipak, gosti dolaze u vodstvo pogotkom Brebrića u 18. minuti, koji je u svom sprinterskom stilu bio prehitar za obranu domaćina i samo je pored vratara proslijedio loptu u prazna vrata za 0:1. Igrom gostiju dirigira Dandić, a na suprotnoj strani većina akcija se odvija preko Jože Matejčića i Burića.

U drugom poluvremenu ništa se bitnije nije promijenilo sve do završnice. Jelačić je izjednačio u 73. minuti pogotkom iz kaznenog udarca, a u posljednjoj minuti Brozinčević poentira za pobjedu Mraclinaca – 1:2! To je 16. pobjeda Mraclina u 20 utakmica (20 16 3 1 68:23 51). Sudio je Ivan Čužić.