[]

17.04.2021. Vukovina. Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo: NK Ban Jelačić – NK Polet. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dva pogotka, jedan kazneni udarac, tri isključenja i zaslužena pobjeda Bana Jelačića protiv Poleta – to je najkraći rezime vrlo dobre utakmice u Vukovini. Prvo poluvrijeme obilježila su dva nes(p)retna poteza mladog Leonarda Janječića, prvo je skrivio kazneni udarac kojeg je Ivan Smok sigurno pretvorio u vodstvo domaćih. Petnaestak minuta kasnije Janječić u blizini kaznenog prostora (predugo) poteže za dres Mirona Memića, za drugi žuti karton odnosno isključenje.

Jelačić koristi igrača više u drugom poluvremenu za stalne napade, ali završnica je bila neefikasna. U 65. minuti brojčana ravnoteža je uspostavljena, jer isključen je Jurica Čumpek zbog druge javne opomene. To je bio signal za Polet da se više angažira prema naprijed, gosti iz Buševca su krenuli okomitije, ali izrazite prigode nisu imali. Uslijedilo je isključenje Zvonimira Matušina u 73. minuti zbog druge javne opomene (obje zbog prigovora na sudačke odluke).

Nakon toga domaći su mogli komotnije napadati, međutim komplicirali su u blizini kaznenog prostora i rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute. Prizeman udarac Josipa Miletića s ruba šesnaesterca Hrvoje Bradić paradom kratko odbija, najbrži je Filip Harambašić koji loptom pogađa donji kut za konačnih 2:0.

Ban Jelačić je s 41 bodom (23 12 5 6 44:24) trenutno na 5. mjestu, a Polet je s 36 bodova (23 11 3 8 35:33) zasad na 7. mjestu u konkurenciji 18 klubova.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021., 23. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet 2:0 (1:0)

Vukovina. Igralište u Vukovini. Gledatelja: -. Subota, 17.04.2021., 16:30 sati. Sudac: Antonio Kožarec (Samobor). Pomoćnici: Ivan Žakman (Zagreb) i Ivan Rešetar (Samobor). Delegat: Dejan Budić (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Smok (25-11m), 2:0 – Harambašić (86).

BAN JELAČIĆ: Sakač, Smolković, Sabljak, Smok (od 65. Miletić), Mihanović, Harambašić (od 87. M.Rajić), M.Nikić (cap.)(od 87. Karaula), Matić, Memić (od 65. Rovišan), Čumpek, Prizmić (od 89. A.Nikić). Trener: Stefan Rajić.

POLET: Bradić, Tičarić, Janječić, Matušin, Sučić (cap.)(od 74. Mikulić), Šestak, M.Klafurić, Stuparić, I.Klafurić (od 80. Robertson), Brajković, Rožić (od 46. Gorinjac). Trener: Zoran Tomčić.