[]

17.04.2021. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga (ž) Pionirke – 14. kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pionirke Gorice su u 14. kolu 1. hrvatske nogometne lige (ž) izgubile 0:2 od suparnica iz Osijeka, koje su se tako revanširale Goričankama za jesenski poraz (1:2) u Osijeku (3. kolo, listopad 2020.). Podsjećamo, to je bila prva pobjeda goričke ekipe u ovom natjecanju, pogotke su postigle Nera Stipetić i Valentina Vinetić.

Osječke pionirke imale su tijekom prvog poluvremena veći posjed lopte i nešto brže akcije, ali domaće su sačuvale svoju mrežu netaknutu sve do 33. minute (2 minute prije kraja prvog dijela). Obrana nije uspjela zaustaviti Luciju Krištić, koja je ipak realizirala zrelu prigodu za pogodak i vodstvo.

Slično se odvijalo i drugo poluvrjeme, domaće su pokušavale doći do izjednačenja i spasiti bar jedan bod. Gostujuća ekipa je u završnici, 7 minuta prije kraja, pogotkom Andreje Jelić povisila vodstvo na dva razlike za konačnu pobjedu.

1.HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 14. kolo

HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja -. Subota, 17.04.2021., 14:00 sati. Sudac: Mateo Radić. Pomoćnici: Nikola Šimunović i Patrik Deverić (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Krištić (33), 0:2 – Jelić (63).

GORICA: Lorena Šagovac, Ema Čeple, Amarie Agreš, Marina Milanšćak, Marija Jančić, Antonela Filipović, Helena Bužan, Valentina Vinetić (cap.), Nika Martinić, Paola Grahovac, Lucija Špeka (još su igrale: Eleonora Miloščić, Ema Čunčić, Leona Matanović, Lucija Pokas). Trener: Robert Novak.

OSIJEK: Ana Marija Maras, Lara Terek, Klara Žuljević, Nina Radaković, Emina Funjak, Jana Janoš (cap.), Hana Đapić, Ivana Deže, Andreja Jelić, Lea Maričić, Lucija Krištić (još su igrale: Karla Roso, Kuruc Katja, Maja Francuzović, Ema Zoretić, Nika Pajtak, Lea Vučinić, Lena Ivković). Trener: Vanja Kovač.

…………………………………………………………………………….

1.HNLŽ U-17 Kadetkinje 2020./2021. – 14. kolo

HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:9 (0:4). Strijelci: Barbara Živković 3, Mia Filipović 3, Klara Barišić, Matea Perkunić i Sara Zagorac (ag).