Članovi AKOSI Uspona osvojili četvrto mjesto na Ekipnom paraatletskom prvenstvu Hrvatske

[]

Na jučer održanom Ekipnom paraatletskom prvenstvu Hrvatske na atletskom stadionu Mladost, paraatletičari AKOSI Uspona s 3445 bodova zauzeli su četvrto mjesto zaostavši za ekipom Uriha za 123 boda. Velimir Šandor je osvojio prvo mjesto u bacanju diska s rezultatom od 19.85 metara, Dominik Počekal je nastupio u bacanju kugle i s rezultatom od 8.50 metara osvojio prvo mjesto, u bacanju koplja s rezultatom od 18.09 metara osvojio je treće mjesto. Tvrtko Matanović u utrci na 100 metara s rezultatom od 13.72 sekundi u svojoj skupini osvojio je treće mjesto, dok je u utrci na 400 metara s rezultatom od 1:04.03 minuta osvoji prvo mjesto. Stjepan Dereta u utrci na 100 metara s rezultatom od 14.28 sekundi u svojoj skupini osvojio je drugo mjesto, dok je u bacanju kugle s rezultatom od 8.17 metara osvojio prvo mjesto. Ivan Palčić nastupio je u bacanju koplja i kugle. U bacanju koplja s rezultatom od 11.15 metara osvojio treće mjesto dok je u kugli s rezultatom 4.91 metara također osvojio treće mjesto. Renata Celjak u bacanju koplja s rezultatom od 9.80 metara osvojila je 4. mjesto dok je u bacanju diska s rezultatom 11.03 metara osvojila treće mjesto. Nataša Sobočan nastupila je u bacanju koplja i kugle. U koplju je s rezultatom od 12.97 metara osvojila drugo mjesto, dok je u kugli s rezultatom od 7.00 metara osvojila prvo mjesto. Nataša je s ovim rezultatom u kugli ostvarila normu i pravo nastupa na Europskom paraatletskom prvenstvu u Poljskoj u lipnju ove godine.

Kako će na europskom prvenstvu uz Natašu Soboča nastupiti i Velimir Šandor to će biti prvo ovako veliko natjecanje na kojemu će Usponovci imati dva predstavnika.