[]

30.04.2021. Kobilić. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 23. kolo: VNM Vatrogasac – VNM Gradići. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi začelja Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica u 23. kolu odigran je u Kobiliću i završen pobjedom domaćeg Vatrogasca protiv momčadi iz Gradića. U prvom poluvremenu gosti su imali više loptu u posjedu, ali nisu to iskoristili promašivši nekoliko vrlo zrelih prigoda za pogodak. Domaćin je došao u vodstvo preko Plavšića, koji je centaršut hitrog Bedjića s desne strane plasirao u mrežu.

Nakon kratkog odmora u nastavku susreta domaći su bili konkretniji i preko Šlopara povisili na 2:0. Gradići su smanjili preko Luke Blaževića i činilo se da bi moglo doći do preokreta, ali uslijedila je majstorija Vjeke Skrbina. Slobodan udarac s tridesetak metara i tempirana lopta se preko živog zida uz vratnicu zabila u mrežu – 3:1!

Blažević je svojim drugim pogotkom za 3:2 učinio završnicu neizvjesnom, ali sve dileme oko pobjednika razriješio je Perić, kada je nakon solo akcije pogodio donji kut za konačnih 4:2.

Ovo je bila tek druga pobjeda Vatrogasca koji je s 10 bodova (23 2 4 17 32:80) trenutno na 15. mjestu, a Gradići su doživjeli 19. poraz i s 8 bodova (23 2 2 19 20:81) su opet na posljednjem 16. mjestu.