[]

06.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021. Litva U-15. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Druga utakmica 3. internacionalnog U-15 turnira ”Vlatko Marković” 2021 u skupini B između Bosne i Hercegovine i Litve (skupina B) odigrana je  danas (četvrtak, 06.05.2021.) na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Za razliku od jučer, nije bilo vjetra, ali temperatura je bila niža i teren vlažan.

06.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021. Bosna i Hercegovina U-15. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad BiH-a (bijeli dresovi) krenula je od početka napadački i sve je to dobro izgledalo, izveli su u prvom poluvremenu seriju kornera, ali bez konkretnog učinka. Dva puta je odlično reagirao i sačuvao mrežu momčadi u crvenim dresovima vratar Joris Aliukoinis. ”Crveni” su samo sporadično napadali i vratar ”bijelih” nije imao puno posla.

06.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena Litva je krenula agresivnije, napadi su bili brži i češći te je u 50. minuti došla u vodstvo. Netko je od napadača zaustavljen očitim prekršajem i sudac Ivan Čužić pokazao je na bijelu točku. Kazneni udarac izveo je Aidas Rybelis, poluvisoko je tukao u lijevu stranu vratara Farisa Mehića, koji je unatoč paradi bio kratak da zadrži precizan udarac.

Uslijedila je totalna ofenziva BiH-a, uspješno su probijali bočne strane, ali nisu imali ni sportske sreće da bar jednu od desetak ozbiljnih šansi pretvore u pogodak. Pogodili su i gredu u 68. minuti, ali nisu uspjeli izjednačiti.

3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021

Bosna i Hercegovina U-15 – Litva U-15 0:1 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (Teren br.2). Gledatelja: -. Četvrtak, 06.05.2021., 10:30 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Dario Mužar i Nikola Kamenarić. Strijelac: 0:1 – Rybelis (50-11m).

BOSNA i HERCEGOVINA: Mehić, Babić, Sadžak, Radovanović, Beganović, Markočević (cap.), Medić, Subotić, Brekalo, Keranović, Čelik (još su igrali: Jahić, Zeničanin, Šabić, Kulovac). Izbornik: Igor Janković.

LITVA: Aliukoinis, Audinis, Šapola, Osipovič (cap.), Latvis, Usavičius, Pranckus, Dumalakas, Indriulis, Karpovs, Čižas (još su igrali: Rybelis,  Šiaudvytis, Krot, Ališauskas). Izbornik: Rolandas Džiaukštas.