[]

07.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021: Bosna i Hercegovina U-15 – Albanija U-15. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treća utakmica 3. internacionalnog U-15 turnira ”Vlatko Marković” 2021 u skupini B između Bosne i Hercegovine i Albanije odigrana je danas (petak, 07.05.2021.) na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Nakon dva poraza selekcija Bosne i Hercegovine pokazala je da zna i pobjeđivati. Preokretom su igrači BiH-a prvo anulirali vodstvo Albanije i onda u dramatičnoj završnici došli do pobjede.

Od početka susreta obje momčadi krenule su otvorenom igrom, BiH je imala nešto veći posjed lopte, Albanci su tražili šansu dugim loptama. U završnici prvog poluvremena Albanija dolazi u vodstvo u 37. minuti efektnim pogotkom Ersi Bode, koji s ruba kaznenog prostora, iskosa s lijeve strane, šalje loptu u suprotne rašlje.

Početkom drugog poluvremena izbornik BiH-a Igor Janković kreće s tri izmjene i pojačava napadačku igru. Izjednačenje u 54. minuti djelo je Dženana Šabića, koji s tridesetak metara iz slobodnog udarca poluvisoko pogađa mrežu za 1:1. Ubrzo iza toga izbornik Janković, s namjerom da još osvježi momčad, opet radi trostruku izmjenu, a u završnici i po treći put pravi trostruku izmjenu!

Stalni pritisak totalno izmijenjenog sastava rezultirao je drugim pogotkom za prvu pobjedu BiH-a na ovom turniru. Akciju za pobjedu pokrenuo je Andrej Subotić, svakako jedan od najboljih igrača koje smo gledali u protekla tri dana na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici.

Subotić se izborio za loptu na lijevoj strani u 77. minuti, pretrčao tri suparnika i nisko ubacio na peterac, a Zlatan Zeničanin poslao je loptu na prvoj vratnici u donji kut za 2:1! Oduševljenje i veselje u bosanskohercegovačkom taboru, svi su se našli u zagrljaju, igrači, treneri, prateća ekipa.

3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021

Bosna i Hercegovina U-15 – Albanija U-15 2:1 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (Teren br.2). Gledatelja: -. Petak, 07.05.2021., 10:30 sati. Sudac: Ivan Antunović. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Nikola Kamenarić. Strijelac: 0:1 – Bode (37), 1:1 – Šabić (54), 2:1 – Zeničanin (76).

BOSNA i HERCEGOVINA: Kuzmić, Babić, Markočević (cap.), Begić, Keranović, Jahić, Tatić, Bakaran, Dugić, Šabić, Taraba (još su igrali: Sadžak, Burnjaković, Beganović, Nedić, Subotić, Brekalo, Bezdrob, Zeničanin, Panić). Izbornik: Igor Janković.

ALBANIJA: Dervishi, Koleci (cap.), Cela, Damini, Belloj, Jaku, Myrta, Kashari, Kurti, Bode, Metaj (još su igrali: Selmani, O’Boyle, Duro, Hajdari). Izbornik: Agron Kercova.