[]

08.05.2021. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 27. kolo: NK Klas – NK Polet (Buševec). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas i Polet podijelili su bodove u susretu odigranom po lijepom, sunčanom vremenu i na odlično pripremljenom igralištu na kojem se nisu mogli zamijetiti tragovi jučerašnje obilne kiše. Iako je Polet od početka djelovao kao sastav koji je riješio uzeti sva tri boda, momčad domaćina nije podlegla pritisku nego se dobro branila i preko isturenog brzanca Domagoja Bedekovića tražila šansu u brzim kontranapadima.

Igra Poleta bazirala se na veznom redu i dirigiranju kapetana Ivice Sučića te pokušajima da se nešto konkretno učini po bočnim stranama. Međutim, Antonio Kundih i Toni Topić bili su nepremostiva prepreka za suparničke pokušaje. Izrazitih šansi za pogodaka nije bilo, jedino je Bedeković u 18. minuti na petercu slabo volejem zahvatio dalekometni ubačaj Kundiha i vratar Hrvoje Bradić lako je obranio.

Klas je došao u vodstvo prekrasnim pogotkom Bedekovića koji je s 18 metara u trku uputio projektil u rašlje – neobranjivo, eurogol! Poletu je trebalo dvadesetak minuta da anulira prednost Mičevčana, strijelac pogotka bio je Ivan Klafurić, lopta se zabila u mrežu uz samu vratnicu.

Dramatično je bilo u sudačkoj nadoknadi kada je sudac Pajvot isključio Poletovog igrača Damira Baćana (dvije opomene u istoj minuti), zatim je Bradić sjajnom paradom loptu ispod grede izbacio u korner, a ubačaj iz kuta Kundih je zahvatio glavom i pogodio gredu!

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021., 27. kolo

NK Klas – NK Polet (Buševec) 1:1 (0:0)

Mičevec. Igralište: ŠRC Mičevec. Gledatelja: -. Subota, 08.05.2021., 17 sati. Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec). Pomoćnici: Srećko Jantoljak (Vrbovec) i Ivan Bukovčan (Cubinec). Delegat: Vjekoslav Knez (Zaprešić). Strijelci: 1:0 – Bedeković (58), 1:1 – I.Klafurić (79).

KLAS: Sivec, Matošević (od 71. Samardžić), Orešković, Kundih (cap.), Obad, Kopilović (od 76. Sviličić), Bedeković, Matić, Marković (od 81. Preglej), Topić, Šteko. Trener: Dragan Karanović.

POLET: Bradić, Baćan Janječić, Pejak, Matušin, Sučić (od 81. Mikulić), Jušić, M.Klafurić, Šestak (od 27. I.Klafurić), Stuparić, Brajković. Trener: Zoran Tomčić.