Kros-kravate na malteškomu tlu

Hrvatski školski športski savez ove je školske godine poslao čak sedam reprezentacija na svjetska školska prvenstva u čak pet sportova. Jedan od sportova bio je i kros, a hrvatsku su reprezentaciju činile učenice naše Gimnazije (Matea Radoš, Anamarija Knezović, Barbara Goršeta, Ružica Bajić, Marta Krilčić i Romana Madžar) i učenici Srednje strukovne škole Velika Gorica (Ivan Malić, Mislav Kovačević, Petar Vukadin, Franjo Baković, Josip Nedić i Silvestar Krajinović).

Hrvatsku su reprezentaciju na Svjetskom školskom prvenstvu u krosu u La Valleti na Malti (od 25. do 30. ožujka 2012.) pratili njihovi mentori (Gordan Polan, prof. Gimnazije Velika Gorica i Dragan Bulatović, prof. Srednje strukovne škole Velika Gorica), Brankica Žugaj, prof., ravnateljica Gimnazije Velika Gorica, Stjepan Kos, prof., ravnatelj Srednje strukovne škole Velika Gorica te gospodin Dražen Barišić, gradonačelnik Velike Gorice.

U vrlo jakoj konkurenciji djevojke su uspješno otrčale dionice od 3000 metara i osvojile 21. mjesto. Mladići su zbog problema s ozljedama, nažalost, ostali bez plasmana, a u pojedinačnoj konkurenciji između 120 natjecatelja 8. je mjesto osvojio Ivan Malić.