Uspješna sezona Velikogoričkih mažoretkinja i Barbarica, gradonačelnik Ačkar čestitao im na uspjehu
Velikogoričke mažoretkinje i članice Plesnog kluba Barbara obilježile su još jednu iznimno uspješnu sezonu, tijekom koje su na europskoj i svjetskoj sceni ponosno predstavljale naš grad te svojim nastupima osvojile publiku i donijele brojne medalje. Njihove rezultate danas je na svečanom prijemu u Vijećnici Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica pohvalio i gradonačelnik Krešimir Ačkar.
– Dijelimo radost vaših postignuća, kvalitete i talenta na kojem uporno, neumorno radite. Primjer ste i ponos svim Velikogoričanima i Velikogoričankama. Čitao sam o vašim rezultatima, koliko zapravo od tolike silne konkurencije vi uspijevate uvijek osvojiti prvo, drugo, treće mjesto. Gdje god se nalazile, vaši rezultati su fantastični i jedan ste od najljepših primjera kako se Velika Gorica razvija uoči obilježavanja 30 godina otkad imamo status grada. Nemojte nikada izgubiti onaj elan, entuzijazam koji je probudio interes i donio vašu kvalitetu – poručio je gradonačelnik Ačkar te najavio projektiranje društvenog doma u Velikoj Mlaki, gdje će ubuduće Barbarice imati priliku trenirati.
Plesni klub Barbara, među ostalim, osvajač je prvog mjesta na Mediteranskom kupu te Europskom i Svjetskom prvenstvu u nekoliko kategorija.
– Hvala vam što prepoznajete naš rad i doprinos zajednici, hvala na pomoći kako bismo ponosno mogle predstavljati Veliku Goricu, Zagrebačku županiju i Republiku Hrvatsku na natjecanjima, kao i na svim našim putovanjima – istaknula je Ivana Galir, trenerica i seniorka iz Plesnog kluba Barbara.
S druge strane, Velikogoričke mažoretkinje od svojih brojnih uspjeha, istaknule su Svjetsko prvenstvo u Zadru kao i Europsko prvenstvo u Italiji gdje su se penjale na postolje nekoliko puta.
– Nadam se da ćemo vam nastavljati davati povoda za ovakve prijeme. Cilj nam je ostvarivati dobre rezultate na svim razinama. Osim dobrih mažoretkinja, odgajamo upornu djecu koja grizu i koja su željna uspjeha – istaknula je trenerica i predsjednica Velikogoričkih mažoretkinja, Lucija Bešlić.
Nagrade je djevojkama, trenericama i predstavnicima kluba uz gradonačelnika Ačkara, uručila i pročelnica Upravnog odjela za predškolski odgoj, školstvo i društvene djelatnosti Lana Krunić Lukinić.
