Dvadeset godina Grada Velike Gorice
- Velika Gorica u proteklih 20 godina potpuno se promijenila. Mislim da neću pogriješiti ako kažem, a to mi svjedoče brojni gosti koje primam, kako je Velika Gorica hrvatski grad koji se u 20 godina najviše izmijenio. Naši gospodarski i demografski rezultati pokazuju vrlo jasno: Velika Gorica je najbrže rastući i najperspektivniji grad u Hrvatskoj – istaknuo ej gradonačelnik Dražen Barišić prilikom govora sna Svečanoj akademiji, dok je predsjednik Gradskog Vijeća Tomo Vidović zahvalio svim dosadašnjim gradonačelnicima i svima koji su ikada bili ili jesu gradski vijećnici.
Najveći gradski projekt je aplikacija za sredstva EU za aglomeraciju Velika Gorica, proširenje postojećeg pročistača otpadnih voda i izgradnju odvodnje vrijedan oko 55 mil eura. Među važnijim projektima, koji su završeni u posljednjih nekoliko godina ističe se nova sportska trenažna dvorana, nova osnovna škola s dvoranom u Novom Čiču, dječji vrtić u Velikoj Mlaki, reciklažno dvorište vrijedno 4,5 milijuna kuna, punionice za električna vozila besplatni Internet s 58 pristupnih točaka, a predstoji u sljedećoj godini izgradnja bazena, centra za posjetitelje, novo prometno rješenje grada s uvođenjem kružnih tokova.
- Veliku Goricu u bliskoj budućnosti vidim kao Pametni grad; grad u kojem ćemo korištenjem znanja, novih tehnologija i obnovljivih izvora energije našim građanima konstantno unaprjeđivati kvalitetu življenja, pritom vodeći računa o očuvanju zdravog i čistog okoliša. U tom smjeru pripremamo naš proračun za sljedeću, i za godine koje dolaze i koji će se usmjeravati upravo prema ovim sektorima – koji nama i našoj djeci grade nove prilike i bolju budućnost. Nove tehnologije uvodimo u sustav upravljanja gradom ali u sve segmente koji mogu biti na korist našim građanima. To je nešto što Velikogoričani zaslužuju i što moramo napraviti kako bi se svrstali uz bok svjetskim gradovima – poručio je gradonačelnik.