Pijani vozač s 1,63 promila alkohola završio u Remetincu na deset dana
![[]](/media/cache/10/43/10436dc109b2e7a81cd2bec31eb45744.jpg)

Vozač kojeg je policija uhvatila da vozi u pijanom stanju na goričkom području provest će 10 dana u Remetincu. Tijekom redovne kontrole prometa, u subotu 3. siječnja oko 21.45 sati u Novom Čiču u Velikogoričkoj ulici, 56-godišnjak je upravljao osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka, a kretao se u smjeru sjeverozapada.
Dolaskom do kućnog broja 47 zaustavili su ga policijski službenici. Obavljenim nadzorom vozila i vozača utvrdili su da upravlja vozilom za vrijeme dok u organizmu ima 1,63 promila alkohola i zaštitnu mjeru zabrane vožnje.
Muškarac je uhićen i priveden u službene prostorije, nakon čega je doveden na Općinski prekršajni sud u Velikoj Gorici.
Policija je u optužnom prijedlogu predložila da se vozača proglasi krivim, kazni novčanom kaznom u iznosu od 1.330 eura, izrekne kazna zatvora u trajanju od 60 dana uz zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 9 mjeseci.
Sud je okrivljenika proglasio krivim, izrekao mu kaznu zatvora u trajanju od 60 dana uz primjenu uvjetne osude na rok od 12 mjeseci te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Također mu je određeno zadržavanje u trajanju od deset dana, nakon čega je doveden u zatvor.
Objava Pijani vozač s 1,63 promila alkohola završio u Remetincu na deset dana pojavila se prvi puta na Gorica Info.
